Антіохійська православна церква

Антіохійська православна церква.  Вже  в середині V століття її став очолювати патріарх. На  даний  час  главою церкви є  антіохійський патріарх Ігнатій IV.  Під  його  юрисдикцію  увійшли шість єпархій, розміщених в Сирії, інші шість – у Лівані,  а також  сім об’єднаних  єпархіальних  управлінь.

Церква  складається з віруючих, що за своєю етнічністю є  православними арабами, які  проживають  на  територіях сучасних  держав,  таких як Туреччина, Іран, Ірак, біля Персидської затоки, Аравійського півострова, в тому  числі  країнах Північної та Південної Америки.

Патріарша  резиденція  зосереджена у місті Дамаск. Функціонує  синод з правлячими архієреями.  До того ж  у підпорядкуванні церкви перебувають монастирі, яких  нараховують близько двадцяти.

Бельментська духовна академія, семінарія та богословські  факультети університетів підготовлюють кадри не тільки священиків, а й богословів. Серед опублікованих  видань Антіохійської  православної церкви є шість журналів, бюлетенів. Так само як і Константинопольська церква, входить до  Всесвітньої ради церков.

Богдан Стрикалюк

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.