Європейський суд з прав людини підтримає вірян Київського Патріархату в Криму

Юрисдикція Української православної церкви Київського Патріархату  направила до Європейського суду з прав людини заяву стосовно подій, що відбулись у серпні 2017 року на тимчасово окупованій території АР Крим, у м. Сімферополь.

За повідомлення інформаційного порталу «РІСУ» з посиланням на «Крим. Реалії», російські силовики порушуючи норми міжнародного права і перебуваючи на території анексованого Російською Федерацією Кримського півострова, опечатали частину приміщень храму святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира. Храму, який згідно статуту юридичної особи належав УПЦ Київського патріархату, було завдано матеріальних збитків і порушено права віруючих на колективну релігійну діяльність.

За словами Архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента, Європейський суд з прав людини підтримав заяву віруючих і зареєстрував її.

«Події в серпні, ще більше згуртували громаду, люди розуміють, що в будь-який момент можуть закрити Церкву», зауважує Предстоятель Київського Патріархату в Криму. Оскільки проживаюча в окупованому Криму сімферопольська громада не уявляє свого життя без літургії, причастя та молитви, діяти потрібно було негайно.

«Я дякую Богові за все», – такими словами  церковний голова висловив сподівання на покращення духовної ситуації в непростих політичних умовах.

Нагадаємо, що наприкінці серпня минулого року, за підтримки російських силовиків та рішенням місцевого суду, із сімферопольського храму УПЦ КП було вивезено церковне начинння. Самі ж парафіяни де-факто втратили можливість відвідувати богослужіння, а щодо архієпископа Климента, російські силовики застосували фізичну силу і не впустили до храму.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.