Румунська православна церква

Румунська православна церква займає восьму  позицію  в диптиху.

У 1865 році отримала автокефалію. Митрополії, які розташовувалися на території Австро-Угорської  імперії увійшли до складу  румунської  церкви. Главою румунської православної церкви  є патріарх Блаженніший Даниїл.

Резиденція  патріарха  розміщена  в місті Бухарест.

Церкві  підконтрольні  наступні керівні органи – синод (скликається тільки  раз в рік) до складу  якого входять  правлячі архиєреї та  постійний синод  очолений  румунськими митрополитами.  В  наявності  церкви  є  тринадцять єпархіальних  управлінь, об’єднані п’ятьма митрополіями.   87% населення віруючих  складають румуни. За приблизними підрахунками їхня  чисельність  становить  23 мільйони осіб.

У повному  розпорядженні  церкви  перебувають  близько  8000 храмів, 133 монастирі, Бухарестський та Сібіуський богословські інститути, 6 духовних навчальних закладів, майстерні з  виготовлення  церковної  утварі.  Відбуваються  богослужіння переважно за григоріанським календарем. Єдиним  друкованим органом виступає  журнал, який  називається «Румунська православна церква».

Крім того патріарша юрисдикція поширюється на румунів,  які за звичай  мешкають в Західній Європі, Австралії, овій Зеландії, у Північній та Південній Америці,  і що дуже цікаво,  в прямій залежності  Румунської православної  церкви перебуває  православна церква у Франції, яка до речі має статус автономної єпископії. Має  вона свої  управління  як у Болгарії так і в Ізраїлі.  На території  сучасної  Румунії  можна зустріти  старостильну церкву, яку очолю Митрополит Власій.

Богдан Стрикалюк

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.