Роздуми священика

Хто ми такі і яке призначення наше на Землі? Хто така людина і яке її місце у цьому житті? Чи має право людина на свободу і життя? Якими законами керується сьогодні сучасне суспільство?

Світ в якому ми з вами живемо, не існує в повній гармонії разом з людиною, тому що вона намагається зруйнувати екологію, погубити царство флори і фауни.

Хто надав таке право людині так чинити? Бог? Світ? Людина? Сьогоднішній світ розвивається як інформаційно, комунікативно так і технічно. Ми можемо сьогодні спостерігати за другим проривом Науково технічної революції. Проте існує ряд небезпек, які приховує цей об’єктивний світ: атомні, ядерні і бактеріологічні війни, які можуть виникнути у будь –який час.

Постає тоді питання: а де ж Бог? Хіба ж Він припинив Своє існування, і повністю є відсутнім і не споглядає на ті процеси, які вже відбуваються у світі? Ні, Творець світу і Промислитель дивиться на вінець Божої природи, намагається спинити злочинну волю людини. Проте людина надалі не тільки не хоче спинитись, а й доходить до крайньої межі.

Вистачає послухати і подивитися по телебаченню, що тільки там не показують: кримінал, вбивство, поширення порнографії, проституції, фільми з елементами жорстокості, брехні, підступу, зради, брутальності, а ще й різноманітні піар-шоу з видатними багатіями, які наповнюють свої кишені брудними грошима. А хто ж тоді подумає на сотнями тисяч обездолених людей, дітей з психологічними, фізичними вадами, невже на це усім закрити очі? Коли йдеш дорогою і бачиш бідняка, який простягає до тебе руку, чи вистачає почуття совісті у багатія?

А серце то болить і щось ще скребе зсередини. Дивися на нашу владу і думаєш, ніби усі з глузду з’їхали, працювати абсолютно ніхто не хоче і не старається для своєї країни, а красти усі вміють. Хіба ж до цього закликав Ісус Христос? Згадайте Його слова по те, що усі несвідомі, не сповна розуму багатії : «Не розумний цієї ночі прийдуть і заберуть твою душу, кому ти залишиш це усе?»

Чи ми назавжди втратили почуття людської гідності, скільки будемо нахиляти свої спини перед вельможами, можливо і прийшов той дорогоцінний час, щоб пробудити нашу совість. Що за така державна справедливість: невинна ні в чому людина сидить у в’язниці, а вбивця спокійно гуляє на волі. Або ж чи має право юстиція без узгодження з управлінням у справах релігій юридично затверджувати секти ЛГБТ? Де це написано і в якому документі про це ведеться мова?

Християнська душа хоче гучним криком промовити: Зупиніться та одумайтеся в решті решт, що ви робите, невже не знаєте, хто є Суддею цього світу?

Лемент душі і плачу відбивається з кожним разом усе сильніше і трагічніше. Бог не відміну від правління влади не буде закривати Своїх очей, тому що терпіння Його рано чи пізно увірветься і ось тоді буде осудженим не лише світ, а й людина у ньому. Якщо причиною усіх катастроф на Землі стала людина, то вона і буде відповідати за свої справи перед Творцем світу.

Коли ж люди навчаться любити один одного, не дивлячись зі злобою і ненавистю неначе на ворога. Досить вже того, якої непоправної шкоди завдала політика, втрутившись у церковне життя. І нічого доброго вона не зробила, тільки посварила матір з сином, дочку з батьком, сестру з сестрою, які перетворились на лютих ворогів відстоюючи різні політичні інтереси: одні – Москви, інші ж – Києва. Так ми повинні бути патріотами, але не гостро і фанатично налаштованими, працюючи тихо і спокійно, на благо і користь своєї Батьківщин.

Ті, що цураються своєї солов’їної мови давно вже втратили кепку в голові, забули, що вони християни, які ще свідомо можуть мислити і захищати свої етнічні інтереси. Не потрібно нам затівати сварки один з одним, але об’єднуватися задля боротьби з ворогом християнства – дияволом. Бо тільки він сіє розбрат, ворожнечу між церквами, людьми, у державі і суспільстві, використовуючи людські думки як елемент своїх лукавих задумів.

Стережімося і тих, хто гарненько вміє висловлюватися, замінюючи Слово Боже неправдою. Багато вже існує сект, які манять пальцем до себе, проте не забувайтеся, що ви християни, тому відсічіть лукавого від себе, і не дозвольте, не дайте місця дияволу, який чекає слушного часу. Уважно слідкуйте за своїми словами, які летять як напрямлені стріли і вражають з цілковитою точністю. Пильнуйте, щоб не впасти ні одному із вас у спокусу, а їх у сучасному світі є безліч.

Стараймося виховувати себе і поводити як личить християнам, жити у вірі, благочесті та духовній чистоті, дбаючи про спасіння душі і тіла, наповнюючи себе духовними чеснотами, берімо до уваги за свій власний приклад – життя Ісуса Христа, прикладімо максимум зусиль у нашому житті, щоб стати гідними співучасниками Царства Небесного.

Бог завжди допоможе нам, якщо ми будемо жити згідно Його заповідей і любити Його і своїх ближніх, бо без віри у Нього наше життя не має сенсу для існування.

Богдан Стрикалюк

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.