Патріарх Варфоломій розглядає українське питання з приводу надання національній церкві автокефалії

За повідомленнями офіційної прес-служби Вселенського Патріарха Вафоломія, ієрарх церкви  в найближчі дні перейматиметься питанням перспективи надання автокефалії Українській православній церкві. Як зазначає велика кількість православних ЗМІ, у тексті патріаршого повідомлення констатовано факт, що проблема української автокефалії активно обговорюватиметься «сестринськими церквами». Один із ініціаторів процесору вирішення питання Української православної церкви Президент України Петро Порошенко зазначив, що сам Патріарх розпочинає усі процедури необхідні ддя надання статус-кво автокефальності.

Нагадаємо, що нещодавно спільними зусиллями Верховної Ради України спільно з рішенням Петра Порошенка прийняла звернення до Вселенського патріарха підтримати ідею утвердження єдиної помісної православної церкви. В свою чергу у змісті звернення до патріарха, народні обранці пояснили Варфоломієві, що такий крок є необхідним після окупації Російською Федерацією частини східної території та Криму; до цього ж українські православні віряни не сприймають геополітичне та духовне єднання з Російською православною церквою.

У самі же Росії реакцію на розгляд автокефалії української церкви сприйнято зі скепсисом, і вважають, що такі позначатимуться лише подальшим розколом українського суспільства. Дмитро Пєсков, прес-секретар Дмитра Медеведєва  у інтерв’ю на запитання щодо підтримки кремлівською політикою української автокефалії запевнив, що мова йтиме лише про розкол церковної громади та країни і такі кроки «навряд чи вітатимуться».

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.