Помер відомий пастор, що перебував у полоні бойовиків ДНР

Пішов з життя відомий пастор церкви «Переображення» що на Донеччині, активіст Майдану на східній частині України Олександр Хомченко 14 лютого. Про це повідомляє інформаційний ресурс «InVictory» і зазначає, що смерть пастора наступила у клініці міста Курахове від тривалої хвороби нирок. Вважається, що на стан здоров’я пастора Хомченка повипливали тортури і постійні стреси під час перебування у полоні бойовиків самопроголошеної квазідержави «ЛНР».

Волонтер на сході України Сергій Косяк, що був найближчим приятелем пастора Хомченка повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook, що Олександр Хомченко впродовж усього дня 13 лютого, за день до смерті, відвідував кволих людей по домівках у Мар’їнці. Як сказано на сторінці соцмережі Сергія Косяка, під вечір пастору Хомченку раптово стало зле, різко піднялась температура тіла і різко впав артеріальний тиск.

Близько до 9:00 ранку за Київським часом, лікарі боролись за життя пастора. Однак на тлі пережитого в полоні бойовиків ДНР, організм не витримав посиленого медичного втручання. Нирки, що перестали функціонувати стали ключовою причиною смерті.

Нагадаємо, що до подій Революції Гідності, Олександр Хомченко перебував у служінні пастора євангельської церкви «Слово Життя», що у Донецьку. В період Майдану, на Донеччині пастор відкрито заявив про свою проукраїнську національну позицію і створив молитовні міжконфесійні намети, а в період військових дій, надавав соціальну допомогу цивільному населенню Донецька , допомагав виїзду з міста.

На вищезгадані намети неодноразово нападали бойовики ДНР, а під час одного з молитовних заходів, останні домоглись «арешту» пастора. Перебуваючи в полоні, пастора неодноразово цькували, принижували, і тричі погрожували розстрілом.

За сміливість, активну духовну, національну позицію, пастора Хомченка офіційно нагородили орденом «Народного героя України» у липні 2016 року.

В період окупації східних областей України, євангельські церкви, що перебували на територіях підконтрольних ДНР/ЛНР проводились провокації, диверсії, залякування та навіть вбивства.

Увесь час пастор Олександр Хомченко  займався активною волонтерською працею, допомагав та підтримував дітей, сиріт, знедолених сімей в результаті військових дій на Донбасі.

Похорон служителя, волонтера АТО та активіста відбудеться 16 лютого в Мар’їнці, в якій він провів своє останнє волонтерське служіння.

Редакція порталу «wake up.in.ua» висловлює співчуття рідним та близьким з приводу втрати Народного героя України.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.