Відійшов у вічність відомий фізик та дослідник виникнення Всесвіту Стівен Хокінг

Відомий британський фізик, природознавець та популяризатор науки Стівен Хокінс, основний сегмент дослідження якого була проблема виникнення Всесвіту відійшов у вічність 14 березня 2018 року, проживши 76 років. Як повідомляє «BBC», вчений помер вранці у Кембриджі в приміщенні особистого будинку.  Парадокс його життя  полягає у тому, що вчений працював над багатьма дослідженнями, формулював нові наукові гіпотези та концепції провівши більше п’ятдесяти років у інвалідному візку.

Фізик-теоретик, агностик та природослідник Стівен Хокінг народився в Оксфорді 1942 року. Починаючи з 60-х років минулого століття, у молодого вченого, який зумів зарекомендувати себе в якості прородослідника, починають формуватись ознаки бічного аміотрофічного склерозу. У 1963 році консиліум британських лікарів ставить діагноз вченому – поставили діагноз бічний аміотрофічний склероз (БАС) і спрогнозували йому життя тривалістю до двох років.

Починаючи з 1985 року, Хокінг втрачає здатність до комунікації після запалення легень. Єдиним місцем на обличчі, що дозволяла можливість спілкуватись за допомогою під’єднаного портативного комп’ютера до мімічного м’язу щоки.

Основним предметом наукових досліджень Хокінга було дослідження теорії чорних дір, космічну сингулярність, а також теорію виникнення світу в результаті Великого вибуху. Перебуваючи в інвалідному візку, вчений заявляв про свої атеїстичні переконання, «оскільки наука переконливіша за ідею Бога».  В одному зі своїх заяв, Хокінг стверджував: «Століттями вважалося, що такі, як я, тобто люди з обмеженими можливостями, прокляті Богом. Думаю, що декого я зараз розчарую, але вважаю, що усе можна пояснити по-іншому, а саме – законами природи».

Впродовж усього життя він присвятив вивченню питання виникнення Всесвіту. Він неодноразово стверджував про те, що не бажав би померти раніше, ніж з’ясує усю істину.

Незважаючи на власну чітку атеїстичну позицію, ще у 2008 році Стівен Хокінг мав нагоду особисто зустрітись у Ватикані з Папою Бенедиктом XVI, який наполягав на тому, що не існує жодних суперечностей між вірою в Бога і емпіричною наукою.

Вчений також мав нагоду восени 2016 року зустрітись з Папою Римським Франциском. Зустріч Папи Римського і Хокінга відбулась в форматі симпозіуму в приміщені папської Академії наук. Тоді Папа Франциск сердечно подякував Хокінгу за його вагомий внесок в роботі академії і поблагословив фізика.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.