Історія та основні риси Індуїзму

Відвідуючи нову країну з релігією, настільки відмінною від європейських вірувань, варто вивчити основні особливості і традиції цієї релігії. Це особливо важливо, коли мова йде про таку країну, як Індія, адже населення Індії дуже трепетно ​​ставиться до своєї релігії. Тут образу одного з численних богів, традицій або релігійних обрядів може бути однією з найбільших помилок, які може зробити турист. Отже, в цій східній країні понад вісімдесят з половиною відсотків всього населення є послідовником індуїзму.

Індія – це одна з трьох країн, в якій індуїзм є основною релігією. До цього числа також входять Непал і Мавританія. Це дуже древня релігія. Її історія налічує тисячі років. Перша згадка про індуїзмі зустрічається в писання хараппскої (індійської) цивілізації, яка датується 5500-2600 роками до нашої ери. Її прообразом є Веди, які були присвячені богам Індрі – царю всіх богів, Варуні – зберігачу справедливості, а також богу світових вод, і Агні – богу вогню.

Головною рисою індуїзму в той період було жертвоприношення і повторення мантр.

Поширенню релігії по території Індії сприяло зародження буддизму та інших релігій, які сьогодні формують таку багату культуру Індії.

За весь довгий період свого існування, індуїзм ввібрав в себе безліч різних традицій і філософій. Часом вони навіть суперечать один одному. Так, незважаючи на те, що індуїзм, як і всі індійські релігії, має багато богів, в ній все одно є ідея про одне вище божество, яке уособлює єдине божественне провидіння.

Головною метою всіх послідовників цієї релігії є возз’єднання з  внутрішнім я та пошуком мокши (аналог буддійської нірвани). Для цього індуїсти займаються медитацією та беруть участь в різних обрядах або заняттях йогою. Крім численних богів в індуїзмі також існує концепт демонів. І демонів у них багато – мільйони демонів, які до того ж, мають плоть і навіть можуть втілюватися у людині. Для спокушання праведних індуїстів вони можуть приймати форму привабливих людей, хоча насправді вони досить потворні, згідно з індуїзму.

Але, тим не менш, в індуїзмі все одно можна виділити основні риси і вірування. Так, абсолютно всі індуїсти вірять в карму і реінкарнацію. Також в індуїзмі присутній вчення про два загробних світа: сансара  і вихід з неї. Але, за своєю природою сансара це ще один спосіб вийти з пут реінкарнації, так як це перехід душі з одного тіла в інше. Вихід із сансари на мові хінді також називається мокша. Мокша – це процес злиття душі без гріха з вищої божественною силою.

Для вивчення її численних традицій і обрядів потрібно відвідати Індію – країну, в якій ця релігія широко поширена.

Арно

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.