Синтоїзм – національна релігія Японії. Цікаві факти про синтоїзм

Синтоїзм – національна релігія Японії. Цікаві факти про синтоїзм

 1. Синтоїзм – давня Японська релігія. Незважаючи на те, що буддизм, прийшовши з Кореї і Китаю, довгий час був державною релігією, синтоїзм не перестав існувати і не здав своїх позицій в японському суспільстві. Навпаки, він є скріплюючою ланкою і опорою в державі, і безліч японців продовжували сповідувати синтоїзм. Протягом тисячі років відбулося неймовірне злиття буддизму і синтоїзму в Японії.
 2. Основа синтоїзму – обожнювання природних сил. Кожен предмет має душу, яка називається Камі. Однак Камі є не тільки у матеріальних предметах.
 3. Синтоїзм включає в себе елементи магії і тотемізму. Синтоїсти мають талісмани і амулети, які можуть захистити їх, наприклад, від ворожих Камі.img-1
 4. За віруваннями синтоїстів в світі живе 8 мільйонів божеств. Вони є всюди – в землі, небі, воді, в горах і озерах. Вони живуть і в палацах, і в звичайних будинках приймаючи обличчя різних предметів від гори Фудзі до самого звичайного побутового предмета в будинку простої людини.
 5. Найголовніша Камі в синтоїзмі – Аматерасу. Вона богиня сонця і саме вона створила стародавню Японію. Через сина цієї богині, який був посланий на землю, імператорська родина має родинні зв’язки з самої Аматерасу. Богиня народилася з правого ока батька і він, побачивши теплоту і світло, що виходить від дочки, відправив її правити.
 6. Храм Ісе дзінгу – справжнє святилище синтоїзму. Однак, незважаючи на культовий статус, відвідувати його може далеко не кожен синтоїстів. В Головний храм можуть входити тільки священнослужителі, причому найвищого рангу. А в саму святиню доступ відкритий тільки для імператорської сім’ї. Звичайні ж прихильники сінто можуть побачити тільки дах будівель, так як вони обгороджені високим парканом.
 7. Основною ідеєю синтоїзму є чистота. Причому це поняття стосується абсолютно всього – духу, тіла, розуму. Дотримуючись цього принципу, японці роззуваються при вході в будинок, хворі не можуть відвідувати обряди в храмі, так як хвороба це свого роду нечистота в організмі. Саме через збереження чистоти, синтоїсти відмовляються і від пересадки донорських органів від померлих людей. Інших догматів і канонів синтоїзм, як релігія, що виникла в народі, не має.
 8. Синтоїсти вельми шанують різні релігійні свята, наприклад, мацурі – проводиться двічі на рік з великим розмахом. Свята присвячені святилищ і супроводжуються релігійними танцями і збором пожертвувань. Існують і землеробські свята – сівби врожаю або середини року, коли вищі сили дякують за урожай. Відзначається і свято юнаків, і свято дівчат.
 9. Новий рік – найголовніше свято синтоїстів. Він символізує прихід весни і святкується в перших числах лютого. Обов’язковою дією є відвідання храму. Тут японці купують підвіски, що закликають удачу в новому році, і моляться.
 10. Синтоїзм – глибоко національна релігія, тому в світі практично не поширена за межами Японії. Звичайно, в інших країнах знайдуться синтоїсти, але це в основному етнічні японці. Хоча останнім часом зустрічаються жерці-синтоїсти, не японці, наприклад коїчі беріш – американський майстер айкідо і другий в історії священик синтоїстів не японського походження. Однак, це все ж рідкісний виняток.
 11. Прийняти синтоїзм можна і навіть досить просто, проте заковика полягає в тому, що одні з найважливіших Камі – це духи померлих предків, які піклуються про нащадків. І Камі ці можуть бути саме предками, що сповідували синтоїзм, що ускладнює дотримання обрядів не японців.
 12. Будь-який синтоїстів після смерті може стати божеством, а ось імператор стає їм ще за життя.
Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

 1. img-3
  TNTU

  Досить таки цікаво дізнатись про інші релігії та їх традиції.

  Відповіcти