Синтоїзм – національна релігія Японії. Цікаві факти про синтоїзм

  1. Синтоїзм – давня Японська релігія. Незважаючи на те, що буддизм, прийшовши з Кореї і Китаю, довгий час був державною релігією, синтоїзм не перестав існувати і не здав своїх позицій в японському суспільстві. Навпаки, він є скріплюючою ланкою і опорою в державі, і безліч японців продовжували сповідувати синтоїзм. Протягом тисячі років відбулося неймовірне злиття буддизму і синтоїзму в Японії.
  2. Основа синтоїзму – обожнювання природних сил. Кожен предмет має душу, яка називається Камі. Однак Камі є не тільки у матеріальних предметах.
  3. Синтоїзм включає в себе елементи магії і тотемізму. Синтоїсти мають талісмани і амулети, які можуть захистити їх, наприклад, від ворожих Камі.
  4. За віруваннями синтоїстів в світі живе 8 мільйонів божеств. Вони є всюди – в землі, небі, воді, в горах і озерах. Вони живуть і в палацах, і в звичайних будинках приймаючи обличчя різних предметів від гори Фудзі до самого звичайного побутового предмета в будинку простої людини.
  5. Найголовніша Камі в синтоїзмі – Аматерасу. Вона богиня сонця і саме вона створила стародавню Японію. Через сина цієї богині, який був посланий на землю, імператорська родина має родинні зв’язки з самої Аматерасу. Богиня народилася з правого ока батька і він, побачивши теплоту і світло, що виходить від дочки, відправив її правити.
  6. Храм Ісе дзінгу – справжнє святилище синтоїзму. Однак, незважаючи на культовий статус, відвідувати його може далеко не кожен синтоїстів. В Головний храм можуть входити тільки священнослужителі, причому найвищого рангу. А в саму святиню доступ відкритий тільки для імператорської сім’ї. Звичайні ж прихильники сінто можуть побачити тільки дах будівель, так як вони обгороджені високим парканом.
  7. Основною ідеєю синтоїзму є чистота. Причому це поняття стосується абсолютно всього – духу, тіла, розуму. Дотримуючись цього принципу, японці роззуваються при вході в будинок, хворі не можуть відвідувати обряди в храмі, так як хвороба це свого роду нечистота в організмі. Саме через збереження чистоти, синтоїсти відмовляються і від пересадки донорських органів від померлих людей. Інших догматів і канонів синтоїзм, як релігія, що виникла в народі, не має.
  8. Синтоїсти вельми шанують різні релігійні свята, наприклад, мацурі – проводиться двічі на рік з великим розмахом. Свята присвячені святилищ і супроводжуються релігійними танцями і збором пожертвувань. Існують і землеробські свята – сівби врожаю або середини року, коли вищі сили дякують за урожай. Відзначається і свято юнаків, і свято дівчат.
  9. Новий рік – найголовніше свято синтоїстів. Він символізує прихід весни і святкується в перших числах лютого. Обов’язковою дією є відвідання храму. Тут японці купують підвіски, що закликають удачу в новому році, і моляться.
  10. Синтоїзм – глибоко національна релігія, тому в світі практично не поширена за межами Японії. Звичайно, в інших країнах знайдуться синтоїсти, але це в основному етнічні японці. Хоча останнім часом зустрічаються жерці-синтоїсти, не японці, наприклад коїчі беріш – американський майстер айкідо і другий в історії священик синтоїстів не японського походження. Однак, це все ж рідкісний виняток.
  11. Прийняти синтоїзм можна і навіть досить просто, проте заковика полягає в тому, що одні з найважливіших Камі – це духи померлих предків, які піклуються про нащадків. І Камі ці можуть бути саме предками, що сповідували синтоїзм, що ускладнює дотримання обрядів не японців.
  12. Будь-який синтоїстів після смерті може стати божеством, а ось імператор стає їм ще за життя.
Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. TNTU

    Досить таки цікаво дізнатись про інші релігії та їх традиції.

    Відповіcти