Життя та філософія Сократа. Цікаві факти про Сократа

Давньогрецький вчений-філософ Сократ  жив у 469-399 роках до нашої ери.  Він є одним з великих мислителів свого часу. Родом був з Афін, його вчення напряму пов’язані з пошуком відповіді на   навідні питання. Саме з ім’ям цього великого філософа достатньо широко пов’язаний поділ історії  на до і після сократівську.

В  житті такої людини було чимало  цікавих фактів, про них ми і поговоримо в цій статті.

Сократ був одним із  попередників такої науки, як діалектика. Її  мета заключалася в грамотному і тлумачному  роз’ясненні виразів, а також слів. Сократ  один з перших написав 4 праці на дану тематику.

Цей філософ  був одним з учителів Платона , який в подальшому став також великим мислителем всіх часів і народів.

Ми б і сьогодні не дізналися про існування такого великого філософа, якби не його учні — Платон і Ксенофонтій . Річ в тім, що Сократ не записував свої думки, а викладав її усно. Але,завдяки творам учнів філософа думки дійшли до нас і сьогодні.

Сократ стверджував, що «він сам нічого не знає», і свої вчення отримав завдяки розпитуванню інших людей.

Думки філософа не були такими плоскими і поділялись на три напрямки —«етнічний»,«дедуктичний» і « раціональний».

Одним з шляхів для пізнання є самовиховання і освіта, як спосіб отримання блага. Про це мало хто знає на сьогоднішній день, але ця думка є основною в житті філософа.

В ході свого життя Сократ вірив у власного Всевишнього, в якого, в подальшому  вірили майже всі жителі Афін.  За життя Сократ мав 6 дружин, і від них, в загальному рахунку — 17 дітей.

Розшифровуючи твори учнів Сократа вчені були вражені тим , що філософ чотирьох із своїх дружин вбив власноруч. Пояснював це тим, що вони не хотіли вірити в Бога Сократа.

Поступово Сократ страждав манією величі і як би ми сьогодні виразились — приступами роздвоєння особистості. Цьому доказ існує в записах лікаря міста Афіни, який  детально описав  симптоми хвороби Сократа. Дані записи зараз знаходяться в філософському музеї в Греції, потрапивши на екскурсію в якому можна побачити їх.

До сексуального життя філософ мав упереджений характер. Історично доведено, що Сократ по своїх любовних переконаннях займався сексом тільки зі світловолосими  жінками.

При  своїй смерті, Сократ попросив принести  в якості жертвоприношення  півня. Він мотивував даний вчинок як « звільнення від земних уз». Півень на той момент  був птахом високого польоту гордим і непідвладним.

Арно Сакосян

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.