Життя та діяльність Вольтера. Цікаві факти про Вольтера

Вольтер народився в Парижі як Франсуа-Марі Аруе в 1694 році, щоб стати романістом, поетом, драматургом, філософом, сатириком та істориком. Писав під псевдонімом Вольтер, він був одним з найвидатніших письменників, яких народила Франція, але його дотепність і нетрадиційні ідеї про релігію, етику і державу часто приводили до неприємностей.

У 1716 році він був вигнаний з Парижа на короткий термін після написання віршів, які знущалися над сім’єю французького регента. Однак його вигнання виявилося неефективним, тому що через рік він випустив більше віршів, в яких говорилося, що Регент і його дочка насолоджувалися інцестом . В результаті він був поміщений у в’язницю в Бастилії на 11 місяців.

img-1

Після кількох конфліктів з владою Вольтер відправився жити в Англію, де прожив три роки. Але французький уряд продовжував переслідувати свого неспокійного громадянина, цензура пригнічувала  більшу частину його робіт і наказуючи, щоб деякі з його книг були спалені. У 1734 році Вольтер зробив рішучий відрив від Франції, переїхавши до Швейцарії, де повинен був провести більшу частину свого більш пізньої життя.

Він зміг дозволити собі таку екстравагантність і комфортно жити завдяки французькій лотереї. Вольтер об’єднався з математиком Чарльзом Марі де Ла Кондамином  та іншими гравцями, щоб використовувати лазійку в тому, як проводилася лотерея, щоб їх синдикат неодноразово вигравав величезні призи, і всі вони ставали дуже багатими.

У 1778 році він вперше протягом майже 30 років повернувся в Париж, щоб спостерігати за постановкою однієї зі своїх п’єс, але через кілька місяців помер у віці 83 років.

Католицькі священики неодноразово відвідували цього довічного критика релігії в надії переконати його відмовитися від своїх думок. Наскільки відомо, вони усі  зазнали невдачі.

Вольтер, відвертий прихильник цивільних свобод, написав понад 2000 книг і брошур і тисячі листів. Він був одним з тих письменників, які вміли створювати шедеври.

Олексій Д

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.