Запорізький священик Анатолій Ревтов засудив проросійський курс УПЦ МП.

10 січня 2018 року у Запоріжжі в приміщенні кафедрального Свято-Покровського собору за участю парафіян УПЦ МП, а також священного синоду на чолі з митрополитом Лукою Коваленком обговорювали публічну діяльність о. Анатолія Ревтова, який порушив проблемні питання суспільного життя УПЦ МП.

Служителя церкви звинуватили у зраді інтересам церкви, що послугувало для подальших провокацій і неоднозначної оцінки в соціумі. Згідно з посиланням на інформаційний портал «Релігія в Україні», священику заборонили звертатись у промові українською мовою, а також розкритикували його антиросійську позицію.

За даними місцевого інформресурсу «Depo. Запоріжжя» священик уникаючи конфронтації покинув єпархіальні збори. На своїй приватній сторінці мережі Facebook Ревтов засудив дії співслужителів, що відмовились звершити молебень за упокій двохрічної дитини через її хрещення у церкві Київського патріархату.

На єпархіальних зборах місцева громада та синод змушували вести дискусію російською мовою. Священик вчинив спротив і проповідував принципово рідною мовою.«Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України…і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить?» – коментує о. Анатолій з посиланням на портал «Релігія в Україні».

Особливій критиці священик піддавався раніше через регулярну допомогу українським бійцям АТО на Донбасі, що з позиції синоду призвело до подальших сутичок і непорозумінь. Позиція священного синоду щодо проросійського курсу залишилась нерозділеною о. Анатолієм.

Маючи активну виважену громадську позицію, Анатолій Ревтов покинув служіння в Українській православній церкві. На думку політологічних експертів та релігієзнавців, число священнослужителів, які залишатимуть своє служіння в УПЦ дедалі зростатиме, а в суспільстві передбачатиметься зменшенням довіри через численні провокації та антиукраїнську позицію.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.