Забруднення води в Іраку загрожує послідовникам гностичної релігії мандеям здійснювати релігійні обряди

Кожної неділі в Іраку, вздовж набережної на річці Тигр, здійснюють різноманітні  релігійні обряди послідовники останньої  на даний момент існуючої гностичної релігії мандеїв.  На відміну від древніх часів, річка Тигр , яка проходить через Багдад, затоплюється неочищеними стічними водами та  різною річковою мертвечиною.

Священнослужителі  цієї гностичної релігії  вважають, що забруднення річок є виконанням пророцтва, які записані в мандейські релігійні книги, які  говорять про, те що забруднення води це початок кінця людства.

Мандеїзм слідує за вченням Івана Хрестителя, святого як у християнських, так і ісламських традиціях, і його обряди на думку мандеїв обертаються навколо води.

Послідовники цієї релігії кожне недільне свято купаються  у воді, щоб очистити свої душі від різних гріхів, які скоїли протягом тижня. Коли віруючий вчиняє гріх або хоче полегшити своє життя, він приходить до священнослужителя для здійснення різноманітних  релігійних обрядів, де він повинен три рази занурюватися в течію річки.

На даний момент у Іраку проживає 15 тисяч послідовників релігії Мандеїв. Для послідовників, цієї мало чисельної релігії, важливо зберегти чистоту річок, адже без чистих рік мандеї не матимуть, де здійснювати свої релігійні обряди, у яких вода є головним та священним центром усіх ритуалів. Нагадаємо, що мандеї протягом багатьох століть зазнають гонінь зі сторони мусульманського населення Іраку та Ірану.  На сьогодні у світі проживає від 60-80 тисяч мандеїв.

Ольга Степаненко

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Олег

    Оце так новини. Будь ласка продовжуйте більше писати такі новини. Цікаво дізнаватися про різні релігії та їх життя.

    Відповіcти