Втручання сторонніх (притча)

Чи задумувались ви колись над тим, що щоранку, поки ви спите, на вас уже хтось має свої плани? Якщо ні, тоді ця історія для вас.

Якось у Пеклі щоночі чорти звітували за свою роботу.

– Що ти зробив, щоб людина день присвятила мені? – питав найстарший у одного з чорних ангелів.

– Я дав дівчині солодкий сон і вона проспала. Тому не встигла помолитися, побігла на пари. Протягом дня вимотав її так, що і ввечері прочитати молитви не могла вже. На завтрашній ранок планую підсунути цікаву статтю в інтернеті, зроблю щоб і збрехала, обмовила, та й ще щось придумаю…

– Добра робота, хвалю! А ти що зробив? – звернувся до іншого.

– О, я всю сім’ю не пустив на Святу Літургію! Чим дуже тішуся, – потираючи копита сказав. – Цілий день лив проливний дощ. Я їм нашіптував: «Вдома так добре, затишно, лишайтеся тут. Нічого не буде, як пропустите. Іншим разом підете».  Хі – хі – хі, а вони послухали, нерозумні. Точно наші будуть, – тішився чортисько, – планую і наступного разу щось подібне зробити. На зразок: підкинути цікавий серіал, дзвінок друга в потрібний мені момент… словом, з ними легко працювати.

– А я то думаю чого тебе рідко тут бачу!

– Я вже майже живу в них, – відповів той.

– А ти чим можеш потішити мене? – спитав ще одного.

– Маю одну сім’ю з якою не можу впоратися. Роблю, щоб проспали, але все дарма. Хоч запізнюються, але все одно моляться. В неділю була погана погода – пішли до церкви. Я чую, що боюся їх і втрачаю свої сили коли з ними! Тому відмовляюся від тих поганих людисьок. Дайте мені когось іншого.

– Зроби щоб щось вкрали. Тоді їм буде соромно йти до сповіді. Дуже дієве, сам пробував.

– Не виходить! Я боюся їх, тому і відмовляюся від них! Бо з ними Бог!

Впевнена, ви зауважували, що от тільки – тільки планували помолитися, але щось не дає: то телефон подзвонить, то в гості хтось прийде, хочеться посидіти в інтернеті, соцмрежах, подивитися серіал, прочитати цікаву статтю чи щось смачненьке з’їсти. І при чому це треба зробити вже і негайно. Читаємо, дивимося… потім з’являється ще якась робота, і ще, і ще… приходить вечір – втомлені засинаємо, думаючи – завтра точно помолюся, бо нині вже дуже втомлений. І наступного дня повторюється те саме… Чому? Може тому, що хтось втілює свої плани на нас? Знайте, чорт чатує на кожного щохвилини. Знає що, де і коли будемо робити. Ми спимо – він готує свої заняття, складає свій розпорядок для… нас.

Отже: «Будь таким християнином, щоб коли твої ноги рано торкнуться підлоги, диявол застогнав: «О, ні! Він уже прокинувся!»

© Юлія Головчин «Притчі»

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.