Втручання сторонніх (притча)

Втручання сторонніх (притча)

Чи задумувались ви колись над тим, що щоранку, поки ви спите, на вас уже хтось має свої плани? Якщо ні, тоді ця історія для вас.

Якось у Пеклі щоночі чорти звітували за свою роботу.

– Що ти зробив, щоб людина день присвятила мені? – питав найстарший у одного з чорних ангелів.

– Я дав дівчині солодкий сон і вона проспала. Тому не встигла помолитися, побігла на пари. Протягом дня вимотав її так, що і ввечері прочитати молитви не могла вже. На завтрашній ранок планую підсунути цікаву статтю в інтернеті, зроблю щоб і збрехала, обмовила, та й ще щось придумаю…

– Добра робота, хвалю! А ти що зробив? – звернувся до іншого.

– О, я всю сім’ю не пустив на Святу Літургію! Чим дуже тішуся, – потираючи копита сказав. – Цілий день лив проливний дощ. Я їм нашіптував: «Вдома так добре, затишно, лишайтеся тут. Нічого не буде, як пропустите. Іншим разом підете».  Хі – хі – хі, а вони послухали, нерозумні. Точно наші будуть, – тішився чортисько, – планую і наступного разу щось подібне зробити. На зразок: підкинути цікавий серіал, дзвінок друга в потрібний мені момент… словом, з ними легко працювати.

– А я то думаю чого тебе рідко тут бачу!

– Я вже майже живу в них, – відповів той.

– А ти чим можеш потішити мене? – спитав ще одного.

– Маю одну сім’ю з якою не можу впоратися. Роблю, щоб проспали, але все дарма. Хоч запізнюються, але все одно моляться. В неділю була погана погода – пішли до церкви. Я чую, що боюся їх і втрачаю свої сили коли з ними! Тому відмовляюся від тих поганих людисьок. Дайте мені когось іншого.

– Зроби щоб щось вкрали. Тоді їм буде соромно йти до сповіді. Дуже дієве, сам пробував.

– Не виходить! Я боюся їх, тому і відмовляюся від них! Бо з ними Бог!

Впевнена, ви зауважували, що от тільки – тільки планували помолитися, але щось не дає: то телефон подзвонить, то в гості хтось прийде, хочеться посидіти в інтернеті, соцмрежах, подивитися серіал, прочитати цікаву статтю чи щось смачненьке з’їсти. І при чому це треба зробити вже і негайно. Читаємо, дивимося… потім з’являється ще якась робота, і ще, і ще… приходить вечір – втомлені засинаємо, думаючи – завтра точно помолюся, бо нині вже дуже втомлений. І наступного дня повторюється те саме… Чому? Може тому, що хтось втілює свої плани на нас? Знайте, чорт чатує на кожного щохвилини. Знає що, де і коли будемо робити. Ми спимо – він готує свої заняття, складає свій розпорядок для… нас.

Отже: «Будь таким християнином, щоб коли твої ноги рано торкнуться підлоги, диявол застогнав: «О, ні! Він уже прокинувся!»

© Юлія Головчин «Притчі»

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.