«Вперше!»: спадкоємний принц Саудівської Аравії визнав суверенність Ізраїльської держави

Син королівської династії Саудівської Аравії  Мухаммед бен Сальман Аль Сауд вперше в історії держави сформулював чітку конструктивну позицію щодо політичних стосунків з Ізраїлем. Як повідомляє інформаційне агентство «Deutsche Welle» (укр. «Німецька хвиля»), політичні експерти та дипломати вбачають нормалізацію і значне дипломатичне покращення у відносинах двох держав. У вівторок 3 квітня 2018 року, наслідний принц однієї з наймогутніших і авторитетних країн на теренах Близького Сходу, в інтерв’ю з Джефрі Голдбергом для американського аналітичного видання «Atlantic» підтвердив право Ізраїлю на своє самобутнє існування на політичній карті світу.

Така позиція, як вважають експерти є історичною, що свідчить про позитивний початок розвитку Саудівсько-Ізраїльських відносин. Починаючи з березня 2018 року, органи судової та законодавчої влади Саудівської Аравії посприяли відкриттю повітряного простору для транспортизації пасажирських перевезень до Тель-Авіву. Відтепер аеропорт Ер-Ріяду здійснюватиме регулярні пасажирські авіарейси до Ізраїлю і навпаки. Американські політологи заявляють про позитивні тенденції таких дипломатичних кроків і сподіваються на конструктивну побудову різнопланових відносин між  Ер-Ріядом та Єрусалимом.

«Палестинці та ізраїльтяни мають право на те, щоб володіти своєю землею. Нам необхідно укласти мирну угоду, щоб забезпечити стабільність і встановити нормалізовані відносини в регіоні» – зазначив Мухаммед Аль Сауд з посиланням на «Atlantic».

Водночас така чітка позиція є загрозливою для нормалізованих політичних стосунків з Іраном.

За повідомленням інформаційного агенства «EADaily», в  інтерв’ю американському виданню, що має історичний сенс, спадкоємець саудівського трону обговорив з головним редактором підвищений градус «агресивної політики» Ірану в регіоні, а також передбачувану ядерну програму. Згідно з інформацією, що надав принц Мухаммед, ядерна угода шести світових держав і Тегерану, що мала нагоду бути укладеною в липні 2015 року «не надала громадянам Ірану ніяких вигод».

Під час дискутивного обговорення з Джефрі Голдбергом Ірано-садувських відносин, Мухаммед Аль Сауд гостро розкритикував вище керівництво Тегерану, порівнявши верховного керівника і духовного лідера аятолу Сейіда Алі Хаменеї з «новим Адольфом Гітлером на Близькому Сході».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.