Храм спокути Святого Сімейства

Храм Святого Сімейства продовжує залишатися найвидатнішою та однією з найбільш обговорюваних будівель, яку створив Гауді. По завершенню будівництва він стане однією з найвищих, можливо, навіть найвищою церквою у світі. Цей проект – величезне висловлення мистецтва, яке Гауді розпочав у 1883 році (формально у 1884 році), всього лише рік після того, як він отримав завдання. Гауді віддавав йому увагу безперервно до кінця свого життя, і коли він помер у 1926 році, храм був лише на 20% завершений (навіть при тому, що Гауді присвятив йому останні дванадцять років свого життя). Це було символом віри архітектора в католицьку церкву, навіть у світлі того, що він знаходився на межі життя та не міг дочекатися завершення будівництва. Коли його запитали про терміни, він, мовляв, відповів: «Мій клієнт не квапиться».

Пол Голдбергер описав цей храм як «неперевершену інтерпретацію готичної архітектури з часів Середньовіччя» і, дійсно, його можна порівняти з величчю та майстерністю багатьох інших творів Гауді. Він є можливою останньою справжньою готичною будівлею, з його фасадами, які вкриті дидактичним скульптурним декором, що зображує життя Христа, та планом латинського хреста, що нагадує традиційну архітектуру католицьких соборів.

Цей храм також можна вважати вершиною системи параболічної та ланцюгової конструкції Гауді, що була очевидна у багатьох інших його проектах. Багато ідей Гауді щодо будівництва храму були втрачені через пожежу, яка знищила майстерню під час громадянської війни в Іспанії у 1936 році. Проте це не призупинило роботу – головні архітектори проекту постаралися зберегти оригінальне бачення Гауді, поєднуючи його зі своїми власними ідеями. Це бачення відповідає бажанням самого Гауді, який завжди працював у співпраці з іншими майстрами та дизайнерами.

Церква, яка вже приймала відвідувачів ще з часів Гауді, на сьогоднішній день завершена на близько 70%, а остання фаза робіт, включаючи піднесення шести центральних шпилів, планується  до завершення у 2026 році. Цей храм залишається важливою пам’яткою та одним з найбільш впізнаваних символів Барселони, не зважаючи на дискусії щодо його будівництва та фінансування.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.