Влада Російської Федерації продовжує чинити опір Свідкам Єгови

Нещодавно керівництво ліквідованого управлінського центру релігійної громади Свідків Єгови в Росії подало апеляцію до Європейського суду з захисту прав людини.
Не встигли послідовники організації оговтатись від рішення суду про ліквідацію місцевих громад, як одразу предметом чергових дебатів стало «Священне Писання. Переклад Нового Світу». Провівши текстологічний аналіз, експерти не забарились віднести публікацію до розряду «екстремістських матеріалів». Насправді ж, змістом вищезгаданої публікації стала ніщо інше, як Біблія. Невже і до Біблії дійшла справа в руки російської Феміди?

Послідовники віровчення Свідків Єгови в рамках російського правового поля не спроможні захисти право на власні релігійні погляди. Виборзький міський суд у серпні 2017 року визнав російськомовну версію перекладу Біблії Нового Світу екстремістським матеріалом, що розпалює міжнаціональну та міжконфесійну ворожнечу. Як зазначає офіційний портал «jw.org», вже 20 грудня скориставшись правом на апеляцію, Ленінградським обласним судом скаргу було відхилено. На вищезгаданому суді були присутні експерти в галузі історії та релігієзнавства Британії, США, Нідерландів, Швейцарії.

Незважаючи на вагомі аргументи адвокатів щодо упередженості і необ’єктивності обвинувачень в адресу причетних осіб до видання і розповсюдження публікації, російські експерти намагались розрізнити вищезгадану працю з Біблією. При чому, «вагомими» аргументами експертів, які дають підставу стверджувати, що справу маємо далеко не з Біблією, стало відсутність на сторінках книги помітки про патріарше благословення. Кидалось в очі також часто вживане на сторінках видання Божественне ім’я Єгова, а також відсутня підтримка «деяких церковних вчень», – зазначає інформаційна колонка «jw.org».

На думку, доктора Джефрі Хайнса, професора політології, Директора центру з вивчення релігії в Лондоні, своїми діями російська влада «…намагаючись заборонити цю Біблію, порушує конвенції, які гарантують свободу віросповідання», – йдеться у матеріалі прес-релізу з посиланням на «jw.org». Розділили точку зору професора Хайнса і окремі російські релігієзнавці, зокрема Катерина Албакян та Роман Лункін.
Нагадаємо, що 20 квітня 2017 року, Верховний суд Російської Федерації задовольнив позивну вимогу Міністерства юстиції про ліквідацію усіх місцевих громад послідовників віровчення Свідків Єгови. Відтепер, усі публічні збори є поза законом.

Своїми діями влада Росії неодноразово порушувала права громадян РФ на свободу совісті та віросповідання. Так у червні 2017 році, співробітники поліції та прокуратури провели обшук в офісному приміщенні «Церкви саєнтології» на наявність матеріалів екстремістського змісту; у м. Владивосток 12 жовтня минулого року такі ж обшуки пройшли і в офісі церкви мормонів (Ісуса Христа Святих останніх днів). Хто ж будуть наступні – невідомо.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.