Відтепер послідовники Української лютеранської церкви святкуватимуть Різдво 25 грудня.

Про це повідомляє інформаційний ресурс «РІСУ» з відповідним посиланням. Синод УЛЦ прийняв остаточне рішення відзначати Різдвяні події з більшою частиною християнського світу, підтримуючи ініціативу законопроекту № 5496 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України», прийнятого Верховною Радою України. Закон проголошує 25 грудня офіційним вихідним днем, що стало предметом дискурсу в середовищі церков, що дотримують східного літургійного обряду.

Незважаючи на позицію окремих релігійних кіл про можливе «окатоличення» або у звинуваченні в занедбанні місцевим традиціям, – для українських лютеран питання переходу до новоюліанського календарю не стало каменем спотикання. Голова Галицької єпархії пастир Тарас Коковський пояснив, з посилання на інформаційний портал «Релігія в Україні»: «Прагнемо святкувати Різдво з цілим світом…логічно, гарно й побожно, коли святкується спершу Різдво, а потім Новий Рік».

Серед парафіяльного співтовариства українських лютеран гучної дискусії перехід не викликав жодного ажіотажу, і тому рішення Синоду УЛЦ був сприйнятий належно. Більше того, – зі слів пастиря Тараса Коковського жодних нераціональних та неосмислених речей не приймалось попередньо не обговоривши з громадами. «Синод УЛЦ прийняв це рішення після попереднього обміну думками та обговорення в парафіях» – зазначає служитель.

Нагадаємо, що Українська лютеранська церква – єдина конфесійна церква Аугсбургського сповідання віри в усьому світі, що послуговується східним обрядом, оскільки він близький до українських релігійних традицій. Церква є членом міжнародної Конфесійної Лютеранської Конференції, що розділяє консервативні богословські переконання.

Нині структура церкви включає в себе Галицьку, Київську та Східну єпархії.
Її зачинателя Блаженного Теодора Ярчука було страчено каральними органами КДБ у 1941 р. В час проголошення незалежності України, УЛЦ пережила час свого духовного відродження і підтримує широку програму місіонерської діяльності, зокрема проект R500 у 2017 р.; є членом Всеукраїнської Ради церков та релігійних організацій.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.