В американському штаті Кентуккі студенти вишів практикуватимуть молитву

Нещодавно у США зусиллями законодавчої ради штату Кентуккі, члени парламентського корпусу від республіканської політичної партії у американському місті Вільямсбург підписали спільний законопроект, що заохочує до молитовної практики студентську молодь в рамках навчального процесу. Як зазначає інформаційне агентство «Religion.News», запропонована парламентська ініціатива не нестиме в змісті дискримінаційний фактор враховуючи віросповідні особливості, а натомість передбачатиме можливість довільного вибору духовної практики і духовного самовизначення студента в залежності від релігійного світогляду, досвіду, системи переконання або навпаки – його невір’я у формі агностицизму або атеїстичних рудиментів.

На думку Регіни Хафф, одного з ініціаторів закону, така законодавча специфіка враховуватиме інтереси студентської молоді різних переконань та потреб, в тому числі і молитовної практики. Вважається, що реалізація духовних практик допомагатиме в стресових ситуаціях в період навчання, а також впоратись з емоційним перенавантаженням.

Така законодавча пропозиція штату синхронізується з прийнятим у першому читанні парламенту штату проведення «Молитовного дня студентів Кентуккі» у вищих навчальних закладах останньої середи вересня за умови, що губернатор штату видає спеціальне розпорядження цього дня.

Член республіканців пані Хафф переконує громадськість та журналістів не лише в демократичних принципах пропозиції, але  й проведення молитовної практики безпосередньо студентами перед начальними процесом.

Варто зауважити, що  незважаючи на законодавчу постанову верховного суду США,  що забороняє молитви у державних навчальних закладах, усе ж суди місцевої інстанції відхиляють позови проти ініціативних студентських молитовних зборів.

Студенти в США, що дотримуються релігійних переконань і належать до певного віросповідання, дотримуються американської традиції – збиратись на молитовну зустріч поруч із стягом у вільний від навчальних годин час.   Як зазначає «Седмица» з посиланням на «Religion.News»,  верховний суд США  не скасовує традицію, але зауважує, що проведені молитви біля стягу  не носять примусового і загального порядку і безпосередньо не організовуються керівництвом  школи або вищого навчального закладу.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.