Українська православна Церква підготувала цикл просвітницьких програм на час Страсної Седмиці

З нагоди початку Великої Страсної Седмиці напередодні святкування Великодня на офіційному порталі відео контенту Youtube, Українська православна церква Московського патріархату щоденно публікуватиме теологічного спрямування духовно-просвітницьких програм, що найяскравіше висвітлюватимуть тематику найстрогішого посту. Як повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ,  різноманітного кадрового складу клірики УПЦ ділитимуться стислими та лаконічними коментарями до текстів Святого Письма та творчої спадщини святоотцівської традиції.

«Впродовж Страсного тижня, з 2 по 7 квітня священнослужителі…даватимуть цінні духовні настанови та ділитимуться власним досвідом…», – підкреслено в заяві прес-релізу інформаційного відділу УПЦ на офіційному порталі. Такий проект, як зауважують прес-секретарі найбільшої конфесії українського суспільства, є дебютним явищем.  Ключова мета програмно-просвітницького продукту – встановити чіткі мости комунікативного порозуміння між усіма українцями, котрі прагнуть духовності. Автори проекту переконують, що абсолютна на заангажованість змістового контенту програми допомагатиме вірянам, громадянам інших віросповідань, не залежно від позиції щодо релігійного світогляду, дізнатись більше про досвід церковного життя, праксис божественної благодаті зі святими, що допомагає здобути усіх необхідних духовних сил для звершення останнього тижня посту. Згідно з задумом, такі щоденні роздуми є необхідною складовою для цільової підготовки до святкування Воскресіння Христового – найвеличнішого християнського свята.

Інформаційно-релігійний християнський продукт з назвою «Євангеліє щодня» починаючи з першого дня Великої седмиці стане доступним для онлайнового перегляду з можливістю завантаження для периферійних пристроїв. Підкресливши роль вірності національній ідеї не зважаючи на відданість окремих кліриків проросійській позиції, трансляція випусків усіх програм відбуватиметься лише українською мовою.

Нагадаємо, що починаючи з понеділка, 2 квітня 2018 року у християн східного обряду – українського православ’я, послідовників Української греко-католицької та Української лютеранської церкви розпочинається Велика Седмиця – страсний тиждень напередодні свята Воскресіння Христового. Священнослужителі та архіпастирі християнським віруючим задля концентрації на стражданнях Христових пропонується строгий піст. Духовне змістове навантаження посту – заклики до переосмислення усіх Голгофських мук Христа, які Божий Син зазнав за гріхи усього людства

Згідно з духовною практикою життя християнської церкви,  усі дні Страсної Седмиці називаються Великими у зв’язку зі спогадуванням останніх моментів життя Ісуса Христа на землі і кульмінації центральної картини євангельського сюжету – Via Dolorosa, Голгофського шляху, що розпочнеться із започаткування Таїнства Євхаристії, Іудиної зради та смерті Сина Божого на хресті у Велику Страсну П’ятницю, як найскорботнішого дня у літургічному циклі християнського календаря.

Завершується Страсний тиждень опівночі, що знаменується привітанням вірян словами «Христос воскрес!».

До святкування християнської Пасхи за східним обрядом долучиться також значна частина українських протестантів.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.