Проблему гендерної ідентичності найближчим часом очікують розглянути у Ватикані, окресливши основні дефініції складного і водночас актуального питання. За повідомленням інформресурсу «Радіо Ватикану», про це нещодавно заявив Анджело Вінченцо, архієпископ та секретар Конгрегації з питань католицької освіти.
Перший документ, який надасть офіційної інтерпретації Святим Престолом не дасть на себе довго очікувати. Вже в найближчі місяці місцеві єпископи отримають усі церковні положення, які стануть черговим підходом у формування сучасної соціальної концепції католицької церкви. Як зауважив архієпископ Вінченцо, охарактеризувати гендерну ідентичність і її соціальну природу стане спроможною Конгрегація доктрини віри. У ній гендер інтерпретуватиметься крізь антропологічний сегмент.
Концентрація клірикального товариства церкви до гендерного дискурсу – комунікативний симптом церкви, її небайдужості сформулювати власну позицію враховуючи сучасні ідеологічні, політичні і новітні філософські бачення у сфері людської ідентичності.
Як зазначає інформаційний ресурс «Сибирская католическая газета», архієпископ Дзанні нагадав громадськості, що пастирська турбота церкви включає в себе аспект інтегративного розвитку особистості, включаючи навіть сексуальну сферу. За словами Дзанні, які б трендові явища не домінували в соціумі, церква жодним чином не здатна виправдовувати особистий вибір в питаннях сексуальної природи та вподобань тим самим культивуючи потенційну відсутність статевої відмінності. Причиною такого явища Папа Франциск називає «суспільство, в якому позбавляються статеві відмінності і підриваються антропологічні основи сім’ї».
На думку Папи Франциска, як і його попередника Бенедикта XVI, гендерна концепція, що домінує в політичному дискурсі та активно обговорюється в соціологічних колах здатна формувати викривлені, негативні явища, включаючи перверсії на статевому підґрунті.
Відвідуючи Азербайджан, під час проведення прес-конференції, папа різко піддав критичному аналізу гендерну концепцію йменувавши її «проявом ідеологічного колоніалізму» та «війною, оголошеної інституту шлюбу», зазначає «Сибирская католическая газета».