У Туреччині відкриють центр імені ветерана кримськотатарського національного руху

У турецькому містечку Аксараї відбудеться урочисте відкриття культурно-просвітницького центру імені Веджіе Кашка – лідера національного руху в боротьбі за права кримськотатарського населення.
За повідомленням мусульманського інформаційного порталу «Іслам в Україні», міський голова Аксараї Халук Шахін Язги отримав клопотання з боку управління і жіночого відділу громади кримськотатарського народу в Аксараї. Згідно зі словами мера Аксараї, місцева турецька влада сприяє розвитку міжкультурного діалогу і з повагою ставиться до історії національних меншин, що проживають у місті. Після тривалого обговорення, сторони вирішили, що жіночий культурний центр кримських татар у Аксараї носитиме ім’я Ваджіе Кашка.

«Мерія та міський голова, надаючи ім’я центрові, увічнять пам’ять національного героя кримськотатарського народу…Ми дякуємо мерові Халукові Шахінові Язги, заступникові Гювенові Кемеркая, працівникам відділу культури Аксарая та цілому муніципалітетові міста», – прокоментував лідер регіональної кримськотатарської спілки у Аксараї Ахмед Аккуш.

Варто зазначити, що в листопаді 2017 року окупаційна влада анексованого Кримського півострова провела ретельний обшук Веджіе Кашка, яка разом з іншими національними активістами кримських татар перебувала в одній із сімферопольських кав’ярень. Під час незаконного затримання і обшуків, Кашка відчула слабкість у тілі, і померла дорогою «швидкої допомоги».
Російська окупаційна влада заперечує факти жорстокого поводження з жінкою і вважає, що смерть наступила внаслідок стресової ситуації. Свою ж причетність до смерті Кашка, російські силовики відкидають, – повідомляє «Іслам в Україні».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.