У приміщенні «Києво-Могилянської академії» дізнаються більше про мову Ісуса Христа

Відомий релігієзнавець, фахівець з дослідження іудаїзму, професор національного університету «Острозька Академія» Дмитро Цолін запрошує усіх бажаючих дізнатись більше про мову, якою спілкувався Ісус Христос.
Місцем зустрічі стануть стіни «Києво-Могилянської академії», які об’єднають студентів, викладачів, науковців, а також усіх бажаючих навколо напрацювання професора Цоліна «Арамейська мова біблійних текстів і Таргума Онкелоса».

Робота презентована чи не єдиним в усій Україні підручником з вивчення арамейської мови.

Згідно з інформаційним ресурсом «I-pro.kiev.ua», вищезгадана праця тішила серця та розуми читачів російськомовного сегменту завдяки сприянню видавництва «Колоквіум» у 2013 році. Нині ж – допоможе зрозуміти усі тонкощі арамейської українським читачам. Видавництво книги підтримав головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг.

Посилаючись на портал «Релігія в Україні», участь у презентації підтримає Українська асоціація юдаїки разом з магістерською програмою з дослідження іудаїзму при університеті «Києво-Могилянська академія».
Під час організації презентації, очікують зустріти керівника відділу Близького і Середнього Сходу Інституту сходознавства НАН України Олексія Хамрая разом з координатором проекту Віталієм Черноіваненком, – президентом Української асоціації юдаїки.

Нагадаємо, що згідно з історичними джерелами, арамейська мова починаючи з VI ст. до н.е. стала офіційною в Перській державі і належить до передньоазійських мов семітських племен.

Писемні пам’ятки датовані VIII ст. мають унікальну і багату колекцію текстів релігійного, правового та історико-політичного характеру. В побутовому використанні нею послуговувався Ісус Христос; для опису життя та служіння Христа, арамейську мову використав євангеліст Матвій. На теренах Іраку та Закавказзя і до нині зберігаються діалекти арамейської. На сьогодні ж носіїв мови нараховують 445 тис. по всьому світі. Зустріч присвячена арамейській мові в стінах «Києво-Могилянки» відбудеться 17 січня 2018 року.

 

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.