Релігійні споруди мусульманських мечетей Німеччини в останні дні потерпають від акту вандалізму. За повідомленням інформагентства «Седмица», неординарні дії вандалів пошкодили місця поклоніння у різних місцях розташування, зокрема у Лауфене, що на теренах Баварії, у Мешеді розташованому у Північній Рейн-Вестфалії, а також у м. Ітцехо, земля Шлезвіг-Гольштейн, а також в німецькій столиці. Зловмисники, що завдали протиправних матеріальних збитків архітектурі, використовували усі важкі підручні засоби, зокрема каміння і самовиготовлені суміші «коктейлів Молотова». Органи внутрішніх справ ФРН затримали підозрюваних осіб у скоєні злочинів, які синхронізовано мали місце від початку минулих вихідних, з суботи 10 березня 2018 року.
Інформаційне агентство «Dpa» зазначило, що подібний інцидент, який продовжив полювання на мечеті відбувся і в понеділок у німецькому місті Ахлен. Зловмисники для заподіяння матеріальної шкоди викинули пляшку із самозаймистою рідиною в офісний корпус місцевого турецького культурного товариства. Як повідомляють місцеві співробітники поліції, жоден з перехожих і осіб, що перебували в офісі не постраждали. В той же час ахленська служба варти і правопорядку затримали трьох молодих вихідців із Сирії, що перебували на території Німеччини в той період. Затриманим правоохоронні органи інкримінують також посягання на мечеть у Машеде з політичних міркувань, враховуючи турецько-сирійські стосунки.
Натомість власну позицію з питань подій, що мали місце останніми днями сформулювало МЗС Туреччини. Анкара вважає, що провинну за вандальські діяння слід покласти на місцеву курдську спільноту через хвилю антитурецьких настроїв організованих у Німеччині. Один з найкрупніших мітингів курдів у Гамбурзі завершився нещодавно пошкодженням будівельного корпусу турецького посольства, а до радикально-налаштованих курдів у Дюсельдорфі, поліція застосовувала сльозогінний газ.
В той же час, місцеві курди вважають, що переживають на собі дискримінацію та комплекс меншовартості з боку німецьких турків. Громадсько-політичні прокурдські веб-сторінки, що зареєстровані на німецьких доменах, публікували відеозаписи з камер мобільних пристроїв, беручи на себе усю відповідальність за скоєне.
Свою ж дипломатичну ноту відповідальності за події, що відбулись, турецьке МЗС поклало на посольство ФРН у Туреччині. Для цього відбулись консультаційні наради та спільні обговорення проблем, що виникли.