Таллін – відпочинок, екскурсії, визначні місця, історія та традиції.

Маленький шматочок Європи, глава з книги про Середньовіччя, ностальгія по антуражу «закордонності» радянського періоду, кожен знайде в ній щось своє. Незважаючи на безліч цікавих місць з багатою біографією, найпопулярнішим в Естонії є, звичайно ж, Таллінн.

Розташований на узбережжі Фінської затоки, це місто за вісімсот років свого існування, переходячи з влади датчан в руки тевтонського ордена, відвойований у шведів Петровським воїнством, врешті-решт, що знайшов незалежність, тепер представляє собою справжній калейдоскоп історичного минулого.

Без тіні сумніву можна визнати, що головною прикрасою і «візитною карткою» Талліна є середньовічний Старе місто. Це район, що складається з мережі вулиць, що сформувався протягом періоду з XI по XV століття і відомий своєю ганзейскою архітектурою.

Частина Старого міста (Вишгород), розташовується на пагорбі Тоомпеа. Який, відповідно до легендою, утворився з каменів складених на могилі богатиря Калева його дружиною Ліндою.

Завдяки тому, що свого часу місто було оборонної фортецею, багато будинків будувалися з плиткового вапняку, що дозволило їм встояти під час пожеж. А кріпосна стіна, і сьогодні представляє собою потужне захисну споруду, вберегла Старе місто від руйнівних і лютих за своєю силою ворожих набігів. Вузькі вулички, вимощені бруківкою і червоні, покриті черепицею даху, флюгери на шпилях веж – середньовічне чарівність столиці Естонії інтригує і зачаровує.

Таллінну, одному з небагатьох міст з багатовіковою історією, вдалося зберегти пам’ятки ганзейского минулого і передати справжню атмосферу старовини. Здається, що ось-ось, трясучи обладунками, з хитросплетіння вуличок і арок з’явиться кавалькада лицарів Ордена мечоносців або з будівлі однієї з найстаріших аптек Європи вийде купець, ховаючи чудодійне зілля і метушливо озираючись. А різдвяний ярмарок на Ратушній площі і зовсім змусить відчути себе героєм однієї з казок братів Грімм. Місто дихає чарівністю та історією.

Сьогодні Старе місто улюблене місце жителів Талліна і туристів, центр культурного життя. Тут можна знайти музеї і концертні зали, художні галереї та костюмовані вистави. На терасі вуличного кафе приємно випити кави, переводячи дух від великої кількості вражень, здивуватися і перейнятися швидкоплинністю часу. Тут безліч маленьких крамничок, де можна купити справжні естонські делікатеси і сувеніри. Кров’яна ковбаса, сир, в’язані рукавички ручної роботи, вироби з дерева, фігурки ляльок в національних костюмах і вироби з льону зі скандинавськими мотивами, точно нікого не залишать байдужим. І, звичайно ж, знаменитий Вана Таллінн – лікер на основі рому.

Умиротворення, захоплення, причетність до чогось прекрасного, але давно пішов – такі суперечливі емоції народжуються при відвідуванні цього міста. Любителі історії, цінителі мистецтва і шанувальники лицарства будуть підкорені їм навічно. Передання славного минулого в атмосфері стриманої суворості Північної Європи створюють Таллінну казкову ауру і змушують повертатися сюди знову і знову.

Dodik

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.