Популярне американське періодичне видання GQ не рекомендувало Біблію як обов’язкову для чтива книгу

Популярне американське періодичне видання GQ не рекомендувало Біблію як обов’язкову для чтива книгу

Скандал навколо книги, яка історично стала об’єктом критицизму та взірцем водночас; літературно-релігійним джерелом  для однієї категорії осіб, і символом невігластва – для інших.  Серед одного з найпопулярніших  у США періодичних видань GQ склався рейтинг переліку книг, які не  рекомендовано для читання з тих або інших причин. Публікація періодики датованої 19 квітням 2018 року обурила місцеві християнські товариства та помісні церкви через факт внесення Біблії до вищезгаданого переліку.

У власних коментарях GQ команда редакторів, що займалась відповідним відбором літератури і затвердженням списку наголосила, що не рекомендовані літературні джерела обрані до переліку за ознаками расизму, сексизму як антисуспільних і некорисних явищ. Як зазначають редактори періодичного видання, додатковою причиною для внесення літературного джерела до переліку становить нудний, маргінальний вміст.

В добірку стійкого сформованого літературного переліку увійшла 21 книга з короткими змістовими анотаціями. Серед найвідоміших літературних джерел, які увійшли до складу належать Паоло Коельо і його художній твір «Алхімік», «Володар кілець» Толкіна, «Бійня номер п’ять» Воннегута , а також два літературних бестселера Селінджера ( «Над прірвою в житі» і «Френні і Зуї»), і два найвідоміших твори Ернеста Хемінгуея ( «Старий і море» і “Прощавай зброє!”). Книга-книг, священне Писання християнства зайняла в цьому переліку 12-ту сходинку. Головна підстава для віднесення Біблії до такого переліку – «літературна недосконалість», «повтори», «протиріччя».  Замість Біблії, відомий американський письменник Джейсі  Болл зосередив увагу на читанні  «Товстого зошита» угорсько-швейцарської письменниці Агота Крістоф про життя двох рідних братів, життя яких припало на час  проведення Другої світової війни.

img-1

На підхід і саму концепцію джерел, сформованого редакторським кадровим складом, викликав невдоволення і протест серед провідних кліриків, християнських релігійних очільників. Зокрема, з точки зору американського католицького служителя Джонатана Морріса, віднести біблійне джерело до спеціального не рекомендованого переліку є провокацією, суб’єктивним необґрунтованим баченням посилаючись на факт прочитання Біблії кількома мільярдами чоловік впродовж 50-ти років. На думку відомого американського євангеліста Франкліна Грема, деструктивне відношення до Біблії пов’язане з недосконалим знанням джерела і створенням трендів на критику релігійної літератури. Саму ж Біблію євангеліст назвав найбільшим світовим бестселером, «гострішою будь якого двосічного меча».

Чимало невдоволень висловили в письмовій формі користувачі соціальних мереж, які зауважили, що точка зору редакторів не узгоджується з позицією американської громадськості. При цьому більшість американських читачів GQ вважають, що потрапляння Біблії до деструктивного списку літератури – чергове пропагування ліберальними політичними лідерами необґрунтованої критик християнства.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.