Популярне американське періодичне видання GQ не рекомендувало Біблію як обов’язкову для чтива книгу

Скандал навколо книги, яка історично стала об’єктом критицизму та взірцем водночас; літературно-релігійним джерелом  для однієї категорії осіб, і символом невігластва – для інших.  Серед одного з найпопулярніших  у США періодичних видань GQ склався рейтинг переліку книг, які не  рекомендовано для читання з тих або інших причин. Публікація періодики датованої 19 квітням 2018 року обурила місцеві християнські товариства та помісні церкви через факт внесення Біблії до вищезгаданого переліку.

У власних коментарях GQ команда редакторів, що займалась відповідним відбором літератури і затвердженням списку наголосила, що не рекомендовані літературні джерела обрані до переліку за ознаками расизму, сексизму як антисуспільних і некорисних явищ. Як зазначають редактори періодичного видання, додатковою причиною для внесення літературного джерела до переліку становить нудний, маргінальний вміст.

В добірку стійкого сформованого літературного переліку увійшла 21 книга з короткими змістовими анотаціями. Серед найвідоміших літературних джерел, які увійшли до складу належать Паоло Коельо і його художній твір «Алхімік», «Володар кілець» Толкіна, «Бійня номер п’ять» Воннегута , а також два літературних бестселера Селінджера ( «Над прірвою в житі» і «Френні і Зуї»), і два найвідоміших твори Ернеста Хемінгуея ( «Старий і море» і “Прощавай зброє!”). Книга-книг, священне Писання християнства зайняла в цьому переліку 12-ту сходинку. Головна підстава для віднесення Біблії до такого переліку – «літературна недосконалість», «повтори», «протиріччя».  Замість Біблії, відомий американський письменник Джейсі  Болл зосередив увагу на читанні  «Товстого зошита» угорсько-швейцарської письменниці Агота Крістоф про життя двох рідних братів, життя яких припало на час  проведення Другої світової війни.

На підхід і саму концепцію джерел, сформованого редакторським кадровим складом, викликав невдоволення і протест серед провідних кліриків, християнських релігійних очільників. Зокрема, з точки зору американського католицького служителя Джонатана Морріса, віднести біблійне джерело до спеціального не рекомендованого переліку є провокацією, суб’єктивним необґрунтованим баченням посилаючись на факт прочитання Біблії кількома мільярдами чоловік впродовж 50-ти років. На думку відомого американського євангеліста Франкліна Грема, деструктивне відношення до Біблії пов’язане з недосконалим знанням джерела і створенням трендів на критику релігійної літератури. Саму ж Біблію євангеліст назвав найбільшим світовим бестселером, «гострішою будь якого двосічного меча».

Чимало невдоволень висловили в письмовій формі користувачі соціальних мереж, які зауважили, що точка зору редакторів не узгоджується з позицією американської громадськості. При цьому більшість американських читачів GQ вважають, що потрапляння Біблії до деструктивного списку літератури – чергове пропагування ліберальними політичними лідерами необґрунтованої критик християнства.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.