Папа Франциск обговорив пекло з атеїстом і вчинив омовіння ніг ув’язненим

У нещодавньому інтерв’ю в  італійському періодичному виданні «La Repubblica» (укр. «Республіка»)  римський понтифік, голова Римо-католицьої церкви папа Франциск став об’єктом скандальних повідомлень ЗМІ. Як зазначає чимала кількість провідних італійських та зарубіжних видань, під час приватної бесіди з провідним громадським діячем та атеїстом Еудженіо Скальфаро, папа заперечив існування пекла, оскільки його існування не синхронізується з концепцією «люблячого Бога». «La Repubblica» розкриваючи контекст приватної бесіди понтифіка стверджує, що натомість об’єктивно існуючим елементом посмертного буття постає лише «зникнення гріховних душ». Таким чином,  в результаті людська особа, що не прагнула розкаятись у гріхах за час життя, після смерті перестане існувати.

У провокативній скандальній статті «Це честь бути революціонером», папа римський підкреслив у скороченій формі свою головну квінтесенцію «Немає пекла, є зникнення гріховних душ», зазначає «La Repubblica».

Незважаючи також на численні заголовки українських ЗМІ щодо заперечення папою римським пекла, Ватикан в своїй офіційній заяві заперечив усе вище сказане. Як зазначає офіційний портал Ватикану, слова папи Франциска були проінтерпретовані некоректно і деформовано; до того ж бесіда папи з Еудженіо Скальфаро носила приватний, а не публічний характер, тому виникала необхідність додаткових коментарів та пояснень з приводу сформульованих тез.

В офіційній позиції Ватикану з приводу скандальної статті стверджується, що інформаційне смислове навантаження викладених подій є результатом авторської  «редактури», в якій не передається текст прямої мови понтифіка безпосередньо.

Натомість не вдаючись у тонкощі теологічного дискурсу, напередодні Великої Страсної П’ятниці, папа здійснив обряд омовіння ніг засудженим у римській в’язниці «Regina Coeli» (укр. «Цариця Небес»). За повідомленням «Радіо Ватикану», серед дванадцятьох ув’язнених були четверо італійців, п’ятеро філіппінців, двоє марокканців, а також по одному вихідцю з Молдови, Нігерії та Сьєра-Леоне. Виділяються ув’язнені також специфічною конфесійною палітрою. Восьмеро засуджених, кому папа звершив обряд омовіння сповідували католицизм, один православ’я, решту – іслам та буддизм, – зауважує прес-реліз «Радіо Ватикану».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.