Пакистанські паспорти міститимуть відомість про релігійну ідентичність громадян

Починаючи з 9 березня 2018 року, суд Пакистану зобов’яже ідентифікувати релігійну приналежність своїх громадян. Як зазначає інформаційний ресурс «Седмица», такий крок на думку місцевих законотворців допоможе зберегти суверенність та цілісність державного устрою, можливих диверсій та антидержавних заколотів на релігійному підгрунті. Натомість незалежні спілки адвокатів «Human Rights Watch» (Нью-Йорк, США), що захищають права та свобод релігійних меншин у всьому світі запевняють, що ратифікований законопроект – черговий відступ в реалізації демократичних прав та свобод людини.

Як зазначає ресурс «Седмица», в місті Ісламабаді, в якому розташований Верховний суд ухвалив кардинальне доленосне рішення згідно з яким, усі громадяни Пакистану зобов’язані при отриманні основного документу вказати своє віросповідання; осіб, котрі відмовляться від вимоги ратифікованого закону, підозрюватимуть у державній зраді і заборонять працювати у державних структурах і політико-адміністративному корпусі.

Згідно з даними ще 1998 року, відсоткова кількість релігійних меншин від загальної кількості мусульманського населення Пакистану (208 млн осіб) становить лише 3%.

У тексті суддівської постанови зачитаному Шакутою Азізою Сіддікі сказано, що уряд Пакистану повинен вжити усіх необхідних заходів задля достовірної ідентифікації її громадян. В цьому сенсі релігійний чинник – один із ключових. До того ж, на думку Сіддікі, жоден з громадян не повинен приховувати від муніципальних органів свої справжні переконання та погляди щодо релігії.

Фахівці в питаннях проблеми релігійної свободи запевняють, що усі небайдужі громадяни Пакистану можуть створювати необхідні петиції, а також вчасно подати скаргу до апеляційного суду, доки закон не вступив у свою юридичну силу.

До того ж, доки Пакистан намагатиметься ще більше прив’язати релігійний чинник не лише у соціокультурний простір країни, але й у юридичну площину, іншу, значно відмінну тенденцію спостерігаємо у Єгипті.

Нагадаємо, що у вересні 2016 року, група національного єгипетського парламенту розробила законопроект з 18-ти пунктів, згідно з якими передбачено скасування графи «релігія» в паспорті громадянина держави. Основний закон – конституція Єгипту, стаття 2 зазначає, що іслам – державна релігія і тим самим «усі шаріатські принципи є основними джерелами права».

У той же час 53 стаття наголошує, що жоден громадянин держави не повинен піддаватись дискримінації згідно статевої ідентичності, кольору шкіри, фізичного стану, в тому числі релігійним вподобанням та віруванням. З позиції відомого мусульманського правника, народного депутату Єгипту Ахмада Аш-Шарифа, такий крок з боку єгипетського парламенту наразі став необхідним у зв’язку з попередженням релігійного фанатизму в країні. Наразі єдиною єгипетською політичною партією, що підтримує концепцію релігійної ідентифікації в посвідчення громадянина держави – партія салафітського спрямування «Ан-Нур».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.