Хрест як ознаку християнської ідентичності встановлять в усіх державних закладах Баварії

Захист соціокультурної складової німецької ментальності як ключової прерогативи гуманітарної політики країни відобразилось на Баварських теренах. Як зазначають німецькі ЗМІ, починаючи з літа 2018 року в усіх державних установах Баварії стануть видніти християнські хрести як символи «баварської історичної та культурної спадщини».

Католицький архієпископ Людвіг Шик заявив, що символіка хреста позначатиме національну консолідацію, єдність та примирення. Подібна теза викристалізувалась і в глави ради євангелічних протестантських церков Німеччини Генріха Бедфорда-Штрома, який наполягав на тому, що така політична ініціатива – спроба показати чому не варто заганяти віру лише як об’єкт особистісних переконань.

Однак, не усі теологи та політичні діячі країни розподіляють дану точку зору.

З критичним підходом відгукнувся про дане рішення католицький теолог Бурхард Хозе, який вважає, що встановлені в держустановах християнські хрести можуть бути сприйняті як «утиск прав громадян інших релігійних переконань». В свою чергу прем’єр-міністр Баварії Маркус Зодер, зазначив Хозе у відкритому листі, повинен «не демонструвати християнство, а практикувати його, наприклад, призупинивши висилку біженців назад до Афганістану».
Лідер Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Ліндер, в свою чергу, звинуватив теолога в експлуатації релігійних тем задля політичної боротьбі.

Серед нехристиянських релігійних очільників Німеччини, своє слово з приводу встановлення хрестів висловився лідер іудейської спільноти. Керівник Центральної ради євреїв у Німеччині Йозеф Шустер підкреслив, що «в принципі, не має нічого проти установки хрестів в держустановах», але хотів би більшої ясності в тому, який саме сенс вкладає баварський уряд даною ініціативою.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.