«Ні насильству!» – Верховна Рада України підтримала ініціативу Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій

12 січня 2018 року вступив в дію законопроект з ініціативи релігійних спільнот України мета якого попередити домашнє насилля. Представники Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій спільними зусиллями звернулись до Верховної Ради України стати проти домашнього насилля і наголосили, що законопроекти № 4952 та № 5294 є імплементивними щодо ключових положень Стамбульської Конвенції. Законопроект з ініціативи релігійних груп виключає суперечливу термінологію гендеру, сексуальної орієнтації тощо.

Згідно з повідомленням «ІРС» , чимала кількість українських депутатів не забажала підтримати законопроект з відсутності вищезгаданих понять у зв’язку з вимогою Ради Європи.
Все ж на думку уряду, ініціатива надасть свої позитивні результати в соціумі, оскільки законом запроваджено запобіжні заходи щодо будь яких форм насилля над жінкою, дітьми, і розширить границі профілактики насильства. Закон стане запобіжними заходом щодо будь яких форм статевого насилля: сексуальна наруга, домашнє насильство, каліцтво жіночих геніталій, примусові аборти, разом з примусовими шлюбами та жіночою стерилізацією.

Портал «Релігія в Україні» зауважує, що вищезгадане законодавство лише наблизить норми вітчизняної правової системи з європейськими стандартами.З нагоди набуття закону, стоїть на порядку денному питання вдосконалення служби підтримки, зокрема комунікативних систем телефонів гарячої лінії, а також збору і впорядкування відповідних статистичних даних щодо появи фактів домашнього насилля.
Як повідомляє інформресурс «Релігія в Україні», законодавчі ініціативи підтримані Верховною радою дозволяють втілити в життя основні положення Стамбульської Конвенції.

Нагадаємо, що з 11 січня наступного року набудуть юридичної чинності зміни, що передбачені іншим Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 6 грудня 2017 року № 2227-VIII, – повідомляє «ІРС».

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.