Криза УПЦ МП: чому і навіщо блокують Києво-Печерську лавру

Близько десятки послідовників національно-патріотичної організації C14 з 8 січня влаштували акцію протесту біля Києво-Печерської лаври, блокуючи вхід до печери.
Згідно з повідомленнями порталу «korrespondent.net», учасники C14 «Січ» продовжуватимуть протестні заходи направлені проти провокативних діянь УПЦ МП. Активісти використовуючи стяги та транспаранти підіймали гасла «ФСБ, геть з лаври», апелюючи на проросійське лобі священнослужителів Української православної церкви.

На думку головного координатора проекту С14 Маркіяна Яциняка, УПЦ МП залишається осередком проросійської орієнтації в Україні, діяльність якої несе дестабілізуючий фактор у розвитку міжконфесійного та соціокультурного державотворення.
«Лавра – «головний» штаб, звідки вони розповсюджують ідеї «русского мира». Це…символічне місце – під час Євромайдану саме там ховались титушки…», – пояснює Яциняк. Саме в осередку Києво-Печерської лаври у січні 2014 р. для активної участі в хресному ході прийняв один із координаторів терористичних ватажків «ДНР/ЛНР» Ігор Гіркін.

Акції протесту в Києві визріли не лише через чітку проукраїнську позицію С14. Вважається, що за останні пів року УПЦ МП по-особливому ставала епі-центром чималої кількості провокацій та скандалів.
Приводом для протестів у Лаврі стала відмова відспівувати військовослужбовців в АТО у зв’язку з хрещенням останніх у «неканонічній» та «розкольницькій» церкві УПЦ КП. Для побудови конструктивного діалогу, з настановчим пастирським словом звернувся до мітингувальників митрополит Вишгородський та Чорнобильський Павло.

Проте консенсусу так і не було досягнуто.На думку українського політолога Андрія Дуди, з посиланням на портал «Слово і Діло», «священнослужителі УПЦ МП самі провокують такі нездорові скандальні історії, з якими неможливо примиритись в нормальному суспільстві». Дуда підкреслив важливість максимальної дистанції політичного чинника в духовних питаннях церкви. Вважається, що саме невід’ємний зв’язок УПЦ з РПЦ стає приводом для непорозумінь в соціумі.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса з посиланням на сторінку у Facebook пропонує «позбавить всіх пільг. І перш за все податкових» УПЦ МП. Однак, більш резонанснішого розголосу УПЦ МП отримала в Запоріжжі. Саме там нещодавно один із настоятелів місцевої парафії відмовився від молитви за упокій двохрічної дитини, яка трагічно загинула, через хрещення у Київському патріархаті. Нагадаємо, що із флеш тегом «принесиляльку» був організований протест проти антигуманних дій кліриків УПЦ МП.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.