Константинопольського патріарх Варфоломій відмовився від Всеправославної дискусії щодо легітимності ПЦУ .

Українське церковне питання не обговорюватиметься на Всеправославному рівні. Про це заявив патріарх Варфоломій у відповіді на лист Антіохійського патріарха Іоанна.

Константинопольський патріарх послався на те, що раніше чотири православні церкви відмовилися від участі у Вселенському Священному Соборі. Причому, це було зроблено “з церковної і богословської точки зору без причини, чому немає виправдань”, – наголосив патріарх  Варфоломій. У зв’язку з цим, він зазначив, “Вселенський Патріархат має серйозна підстава утриматися від таких зборів”.

Константинопольський патріарх додав, що, на його думку, учасники дискусії в результаті погодяться лише в тому питанні, що вони “незгодні один з одним”. Варфоломій також нагалосив, що томос Православній Церкві України вже наданий тому, немає причини обговорювати легітимність  того, що вже є давно легітимним.

Нагадаємо, раніше Константинопольського патріарха закликали до обговорення українського питання на Всеправославному рівні Синод Антіохійського патріархату, митрополит Варшави і всієї Польщі Сава, ієрархи Сербської, Албанської та Болгарської церков.

Звісно така  ідея знайшла підтримку і в Російській православній церкві, яка на думку багатьох  експертів є ініціатором такого Всеправославного зібрання.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.