«Комітет в захист канонічного православ’я» закликає до порушення українського законодавства

Служба безпеки України відкрила адміністративну справу на головного представника «Комітету захисту канонічного православ’я» щодо поширення забороненої символіки на території України, повідомляє вінницький інформаційний ресурс «vezha.vn.ua».

Вищезгаданий комітет в особі ієромонаха Іоанна Курмоярова заявив, що символіка комуністичного тоталітарного минулого, яка використовувалась кліриком, буде і далі застосовуватись з ідеологічних та естетичних міркувань.

В даному випадку мова йде  про використання зображення георгіївської стрічки і радянської символіки. За словами клірика Московського патріархату, СБУ відкрило справу в зв’язку з публікацією їм комуністичної символіки 9 травня минулого року, хоча закон про її заборону в Україні був підписаний пізніше.

Як стверджує служитель культу у випадку, якщо українська феміда присудить йому штраф за правопорушення, то він і далі використовуватиме її, оскільки штраф буде оплаченим.

Крім того, священнослужитель публічно закликав користувачів соцмереж та місцевих парафіян до порушення українського законодавства і пропагував через графічні публікації георгіївську стрічку.

У своєму акаунті у «Facebook» священик не побоявся висловити власну позицію в наступній формі: «Просьба такая, все кто не боится размещайте фото георгиевских ленточек в любых группах особенно где бывают нацики. И если есть такая возможность, сообщите об этом случае в любые доступные вам СМИ. В любом случае со своей стороны я сделаю все, чтобы СБУ пожалела о том, что со мной связалась».

Окрім цього преконував, що в Україні заборони на використання нацистської та радянської символіки не існує, хоча де-юре, закон забороняє однаково вищезгадані символи.

Нагадаємо, що скандальний священик уже потрапляв в різноманітні інциденти. Ще раніше, на Вінничині священик самодільяно займався пропагандою проти інших конфесій розпалюючи міжконфесійну ворожнечу, а у 2015 році Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі та н Вінницька єпархія УПЦ (МП) визнали його діяльність деструктивною.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.