Голова українських греко-католиків Святослав Шевчук підтримає флешмоб «United Ukraine»

22 січня 2018 року стартує міжнародний флешмоб під назвою «United Ukraine» (укр. «Єдина Україна») напередодні відзначення Дня соборності України. Це вже IV міжнародний флешмоб, який привертає увагу міжнародне співтовариство до України, її самобутності та культури. Цього ж року флешмоб – це спосіб показати усьому світу, що не зважаючи на військові дії, які відбуваються на Сході України, українці продовжують бути незламними у боротьбі та протистоянні російській агресії.

Акцію ще від початку виникнення підтримують політичні, культурні, релігійні діячі разом з громадськими активістами.Приводом для появи флешмобу стало не лише протистояння військовій агресії, але й важливі історичні події минулого. Адже 22 січня 1919 року відбувся Акт Злуки Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою.
Підтримає акцію також і лідер УГКЦ Святослав Шевчук. Згідно з коментарем Департаменту інформації УГКЦ, о. Святослав зауважив, що значення флешмобу і пам’ять Акту Злуки є досить важливою в житті українського народу.

«Українці хочуть жити разом в унітарній державі. І ця подія, сторіччя якої святкуватимемо через рік, є дуже промовистою сьогодні, бо подібні виклики стоять і перед нами» – сказано в Департаменті з посиланням на інформаційний портал «Релігія в Україні». Голова церкви наголосив, що попри усю антагоністичну диференційованість регіональних особливостей українців, чимало політиків використовують її задля досягнення власних політичних цілей. Святослав Шевчук глибоко переконаний, що на перше місце в церковному і громадському житті важливо ставити лише те, що здатне об’єднувати, а не розділяти.

На думку о. Святослава, завдання усіх українців – спонукати усіх громадян української держави до спільної побудови соборності і відповідальності за свою країну.Нагадаємо, що минулорічний флешмоб соборності  привернув до себе увагу 12 тис. учасників, які презентували 63 країни світу. Найактивнішими учасниками флешмобу на міжнародній арені з підтримкою національної єдності України стали Джон Вейсік – губернатор штату Огайо, Мерсі Каптур – конгресвумен США, Коразза Більдт та Валентинас Мазуроніс в якості представників Європарламенту, а також велика кількість церковних діячів, активістів, лідерів української діаспори.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.