Нещодавно католицький медіа інформаційний ресурс «ACI Prensa» опублікував дані щодо кількісного скорочення християнського цивільного населення через світоглядний, ідеологічний та економічний пресинг. Про це в інтерв’ю виданню повідомив католицький служитель Маріо да Сільва зауваживши, що буденна атмосфера та цивільно-побутові умови християнського населення Гази нагадують замкнену локалізовану місцевість, що нагадує «велику в’язницю». При чому, як зазначає, да Сільва, закритого типу формація території Гази позбавляє можливості жителям передислоковуватись в іншу місцевість. Не менш катастрофічною виглядає і система розвитку інфраструктури: існуюча електрифікація доступною є лише на 3 години за добу, а дефіцит питної води – звичне явище.
Як інформує «ACI Prensa», Маріо да Сільва один з небагатьох кліриків католицької церкви, які лишились працювати в даних умовах і доглядати за побутовим і духовним кліматом християнського життя. За словами священика, християни як і більшість населення безробітні, а коштів, які лишаються не вистачає на задоволення складових потреб. Працюючі на низькооплачуваних умовах оплати праці отримують близько 130 доларів США.
Починаючи з дипломатичної блокади Ізраїлю палестинської території Сектору Газ з 2007 року через політичне управління ХАМАС, більшість населення на в змозі залишити місцевість. Єдиним виходом зі складної ситуації, що виникла – можливість легально відвідати християнам сакральні місця у Єрусалимі, потрапивши до яких значна частина вірян не повертається знову.
Зважаючи на усі проблеми Сектору Гази, Маріо да Сільва запевняє, що перспектива для євангелізації та соціальної підтримки є необхідною. Через спільні духовні зусилля Папської Місії у Ватикані, а також латинського патріархати в Єрусалимі з місцевими католицькими осередками, церква впроваджує усі механізми та форми проповіді Христа 2 мільйонам мусульманам Сектору Гази, матеріальному служінні, відкриттю загальноосвітніх шкіл тощо.
Священнослужитель зауважив, що територія,контрольована ХАМАС не дискримінує християнське населення; однак складні соціальні умови змушують усе більше християн залишати територію Гази. Наразі за останні роки через складні умови життя, кількість християн скоротилась до позначки 1 тис послідовників, – підкреслює клірик Інститут Втіленого Слова в інтерв’ю для «ACI Prensa» Маріо да Сільва.