Дедалі більше християн залишають палестинську територію Сектор Гази

Нещодавно католицький медіа інформаційний ресурс «ACI Prensa» опублікував дані щодо кількісного скорочення християнського цивільного населення через світоглядний, ідеологічний та економічний пресинг. Про це в інтерв’ю виданню повідомив католицький служитель Маріо да Сільва зауваживши, що буденна атмосфера та цивільно-побутові умови християнського населення Гази  нагадують замкнену локалізовану місцевість, що нагадує «велику в’язницю». При чому, як зазначає, да Сільва, закритого типу формація території Гази позбавляє можливості жителям передислоковуватись в іншу місцевість. Не менш катастрофічною виглядає і система розвитку інфраструктури: існуюча електрифікація доступною є лише на 3 години за добу, а дефіцит питної води – звичне явище.

Як інформує «ACI Prensa», Маріо да Сільва один з небагатьох кліриків католицької церкви, які лишились працювати в даних умовах і доглядати за побутовим і духовним кліматом християнського життя. За словами священика, християни як і більшість населення безробітні, а коштів, які лишаються не вистачає на задоволення складових потреб. Працюючі на низькооплачуваних умовах оплати праці отримують близько 130 доларів США.

Починаючи з дипломатичної блокади Ізраїлю палестинської території Сектору Газ з 2007 року через політичне управління ХАМАС, більшість населення на в змозі залишити місцевість. Єдиним виходом зі складної ситуації, що виникла – можливість легально відвідати християнам сакральні місця у Єрусалимі, потрапивши до яких значна частина вірян не повертається знову.

Зважаючи на усі проблеми Сектору Гази, Маріо да Сільва запевняє, що перспектива для євангелізації та соціальної підтримки є необхідною. Через спільні духовні зусилля Папської Місії у Ватикані, а також латинського патріархати в Єрусалимі з місцевими католицькими осередками, церква впроваджує усі механізми та форми проповіді Христа 2 мільйонам мусульманам Сектору Гази, матеріальному служінні, відкриттю загальноосвітніх шкіл тощо.

Священнослужитель зауважив, що територія,контрольована ХАМАС не дискримінує християнське населення; однак складні соціальні умови змушують усе більше християн залишати територію Гази. Наразі за останні роки через складні умови життя, кількість християн скоротилась до позначки 1 тис послідовників, – підкреслює клірик Інститут Втіленого Слова в інтерв’ю для «ACI Prensa» Маріо да Сільва.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.