Чому усе більше англіканських священиків страждає від депресії?

Новітні дані Британської соціологічної групи «Church Urban Fund»  розповіли про виявлення психо-соматичних хвороб , якими дедалі більше страждають служителі Церкви Англії. Поруч з проблемою самотності та відчуженості багатьох священиків, різноманітні душевні хвороби стали звичним явище в проблемах зі здоров’ям священиків.

За даними Інституту, старше духовенство Англіканської церкви Британії, окреслює душевне здоров’я священиків в числі головних проблем, які за ступенем  серйозності поступаються лише проблемам самотності. При цьому понад 60 відсотків респондентів з числа кліриків називають цю проблему «ключовою» або «серйозною» в переліку усіх девіацій.

Як зазначено в інформаційному порталі «Christian Today», в обстановці нинішніх скорочень фінансування медичних послуг в державі, англіканські клірики нині змушені ледь не самотужки самостійно долати душевну кризу пов’язану із соматичним здоров’я. До того ж, слід підкреслити, що за останні два роки, проблема психічного здоров’я британських кліриків  зросла на 20 відсотків.

У чому ж причина таких девіацій? Дослідженням, проведеному у вересні-жовтні 2017 року, було охоплено понад тисячу представників старшого духовенства Англіканської церкви в країні. Дані звіту свідчать, що самотність і відчуження священиків стало предметом особливої ​​стурбованості серед духовенства, оскільки 76 відсотків респондентів назвали цю проблему «головною» або «серйозною» в переліку своїх тривог, що на 18 відсотків вище, ніж згідно з даними опитування 2011 року.

Слід зауважити, що наслідки таких явищ породжує комплекс меншовартості серед кліриків. В суспільстві, де релігія відіграє все меншу роль, а процеси секуляризації набирають обертів, – ставлять священику не лише нові виклики часу, але способи до нового осмислення свого служіння. До того ж – зростання меркантильних інтересів і зацікавленість багатьох в комерції, на відмінну від духовного церковного осередку змушує священиків почувати себе ніяково.

Існує також і зворотня сторона медалі: чимало священиків виконують душеопікунську функцію. Єпископ Ламбетський Тім Торнтон зазначає, що дані цього соціологічного дослідження підтверджують високу чуйність Англіканської церкви в відповідь на потреби громад і парафій.

Дослідження спектру різних форм і видів допомоги, наданої різними храмами по країні, показало, що 94 відсотки парафій надають підтримку самотнім людям, 86 відсотків допомагають розведеним, і 83 відсотки допомагають людям, що страждають від порушень душевного здоров’я.

Статистичні дані вказують, що майже п’ята частина храмів (19 відсотків) надають допомогу бідним і нужденним через парафіяльні «банки продуктів харчування». При цьому майже всі парафії (93 відсотки) тим чи іншим способом допомагають  в свою чергу продуктовим банкам, надаючи в користування приміщення, залучаючи значну частку волонтерів.

Проблеми, які стоять на повістці дня серед служителів церкви Англії вказує, що дедалі більше священиків потребує моральної підтримки від місцевих парафіян та громадськості.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.