Американський Суд постановив, що баптиська церква округу Колумбія наразі може проводити служби на відкритому повітрі

Суддя зазначив, що обмеження міста спричиняють “значний тягар” для баптистської церкви Капітолійського пагорбу згідно із законом про свободу віросповідання. Окружний суд тимчасово задовольнив клопотання південно-баптистської церкви у Вашингтоні, округ Колумбія, про зібрання з метою  проведення богослужінь на відкритому повітрі, що порушують міські правила щодо публічних зібрань в період пандемії.

Баптистська церква Капітолійського пагорба стверджує, що обмеження COVID-19 в окрузі Колумбія порушили її конституційні права та завдали “непоправної шкоди” їх релігійній громаді.

Суддя Тревор Макфадден, окружний суд округу Колумбія, погодився задовольнити рішення у відновленні богослужіння в п’ятницю (9 жовтня 2020 року).

“Враховуючи обмеження округу, Церква тепер повинна вибирати між порушенням закону або порушенням своїх релігійних переконань”, – сказав він.

Макфадден заявив, що обмеження внаслідок карантину спричиняють “значний тягар” згідно із Законом про відновлювання свободи віросповідання, законом, прийнятим у 1993 році, метою якого є захист від втручання уряду в релігійні вірування.

Церкву,  яку до пандемії коронавірусу відвідувало близько 1000 відвідувачів  щонеділі, не збиралася на віртуальні служби. Церква збирається з червня на відкритому просторі в Олександрії, штат Вірджинія. Однак суд повідомив, що більшість іі членів проживають у районі, і багато хто не має транспортних засобів, щоб змусити їх відправляти богослужіння в теперішньому місці.

Згідно з чинними правилами району, церквам  рекомендується проводити віртуальні богослужіння і, незалежно від того, збираються вони всередині або зовні, вони можуть приймати 100 осіб або лише 50% місткості простору, в якому вони збираються, залежно від того, що менше.

Баптист з Капітолію Хілл відповів на рішення суду, сказавши, що він буде шукати місце на відкритому повітрі, щоб розпочати щотижневі збори у Вашингтоні, як тільки 18 жовтня.

Ми продовжуємо цінувати нашого мера та її віддані зусилля з охорони здоров’я нашого міста, одночасно балансуючи важливість різних прав Першої поправки”, – сказав Преподобний Джастін Сок, пастор церкви, у своїй заяві. “Цим рішенням наш уряд відновлює справедливість, поширюючи на релігійні зібрання ті самі засоби захисту, які були надані іншим подібним зборам під час цієї пандемії”.

Суддя, призначений в окружний суд округу Колумбія в 2017 році президентом Трампом, сказав, що “округ втрачає суть”, коли запропонував церкві розглянути інші “методи” поклоніння, такі як проведення релігійних  служб або інших послуг в Інтернеті.

Це ігнорує щиро дотримувану (і безперечну) віру Церкви щодо богословської важливості особистого зібрання як повноцінної громади“, – сказав суд.

Одним з аргументів церкви було те, що місто не дотримується своїх правил справедливо, оскільки це дозволило тисячам демонстрантів збиратися під час акцій “Чорного Життя” цього літа, але обмежувало релігійні служби. Округ  відповів, що не може контролювати протести на федеральній землі, і аргументував, що релігійні служби представляють більший ризик зараження.

Але суд зазначив, що мер округу Колумбія Мюріель Боузер виступив на акції протесту в Black Lives Matter Plaza, нещодавно перейменованій ділянці 16-ї вулиці на північний захід, що на землі району.

“Очевидне заохочення мера протестами також означає, що округ надає перевагу одним зборам (протестам) перед іншими (релігійним службам)”, – сказав суддя. “Її дії говорять багато про що”.

У березні в листі, опублікованому в Twitter, Марк Девер, старший пастор Капітолійських Баптистів, написав: «Давайте використовувати будь-яку відсутність зібрань як винятковий час під рукою Бога, щоб розмірковувати про наше життя, нашу церкву, нашу громаду, щоб молитися для хворих та медичних працівників, пропонувати будь-яку допомогу, яку ми можемо, та відпочивати “.

Відповідаючи пастору, який у наступному твіті запитав, чому Девер вирішив не використовувати прямі трансляції, Девер відповів: “Оскільки відео проповіді не може замінити спільне зібрання завітової громади та всі різні засоби Божої благодаті”.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.