Заступник адміністрації Президента України відправився до Стамбулу для вирішення проблеми автокефалії української церкви

Заступник адміністрації Президента України відправився до Стамбулу для вирішення проблеми автокефалії української церкви

Задля вирішення геополітичного питання України в релігійному векторі, заступник голови адміністративного корпусу президента Ростислав Павленко вирушив до Стамбулу з метою передати звернення українських депутатів щодо прагнення утворити помісну православну церкву. Про це повідомив Президент України Петро Порошенко на офіційному порталі глави держави.

Обговорюючи перспективи отримання томосу і його подальші релігійно-політичні наслідки,  Президент сказав лише одне: «Все може трапитися, але я абсолютно переконаний: на все воля Божа».

Нагадаємо, що 17 квітня 2018 року Президент України Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до Константинопольського патріарха Варфоломія з закликом видати томос про єдину помісну Православної церкви на Україні і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати дану ініціативу. В результаті 19 квітня 2018 року народні обранці 268 голосами українського парламенту підтримали звернення президента України до патріарха Варфоломія.

 

В той же час тримаючись нейтралітету в питанні автокефалії, представники депутатської фракції  «Опозиційний блок»  також звернулись до Варфоломія, щоб прийняти рішення, яке б не суперечило канонам церковного права і здорового глузду. На думку вищезгаданої політичної сили спроба Порошенка втрутитись у релігійні справи України є прямим порушенням Конституції держави, яка гарантує її світськість.

«Ми з обуренням сприйняли спробу з боку нинішньої влади і президента України в черговий раз втрутитися в справи Церкви, узурпувати право Церкви і православної громади на вирішення своєї долі. Остання ініціатива влади щодо створення єдиної помісної Церкви напередодні президентських виборів – це не турбота про Церкву, а спроби вирішити свої політичні завдання і політичне втручання в життя мільйонів православних християн в Україні, підштовхування до нової суспільної напруженості», – стверджується у зверненні опублікованій у прес-службі партійної організації «Опозиційний блок».

На думку авторів звернення, в умовах збройного конфлікту на Донбасі подібні дії лише загострюватимуть соціальну напругу  в українському суспільстві і навіть створюватимуть загрозу зросту міжконфесійної ворожнечі.

«Звертаємося до Вас, Ваша Всесвятість, з проханням про молитви і благословення народу України, відновлення його духовної і соціального єдності, припинення братовбивчого конфлікту і благої миротворчої місії канонічної Української православної церкви. Віримо в те, що Ваша молитва і мудре слово зміцнять всіх нас, збережуть канонічний устрій і допоможуть нам уникнути нових розколів і непорозумінь у суспільстві», – стверджується у заяві.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.