Заступник адміністрації Президента України відправився до Стамбулу для вирішення проблеми автокефалії української церкви

Задля вирішення геополітичного питання України в релігійному векторі, заступник голови адміністративного корпусу президента Ростислав Павленко вирушив до Стамбулу з метою передати звернення українських депутатів щодо прагнення утворити помісну православну церкву. Про це повідомив Президент України Петро Порошенко на офіційному порталі глави держави.

Обговорюючи перспективи отримання томосу і його подальші релігійно-політичні наслідки,  Президент сказав лише одне: «Все може трапитися, але я абсолютно переконаний: на все воля Божа».

Нагадаємо, що 17 квітня 2018 року Президент України Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до Константинопольського патріарха Варфоломія з закликом видати томос про єдину помісну Православної церкви на Україні і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати дану ініціативу. В результаті 19 квітня 2018 року народні обранці 268 голосами українського парламенту підтримали звернення президента України до патріарха Варфоломія.

 

В той же час тримаючись нейтралітету в питанні автокефалії, представники депутатської фракції  «Опозиційний блок»  також звернулись до Варфоломія, щоб прийняти рішення, яке б не суперечило канонам церковного права і здорового глузду. На думку вищезгаданої політичної сили спроба Порошенка втрутитись у релігійні справи України є прямим порушенням Конституції держави, яка гарантує її світськість.

«Ми з обуренням сприйняли спробу з боку нинішньої влади і президента України в черговий раз втрутитися в справи Церкви, узурпувати право Церкви і православної громади на вирішення своєї долі. Остання ініціатива влади щодо створення єдиної помісної Церкви напередодні президентських виборів – це не турбота про Церкву, а спроби вирішити свої політичні завдання і політичне втручання в життя мільйонів православних християн в Україні, підштовхування до нової суспільної напруженості», – стверджується у зверненні опублікованій у прес-службі партійної організації «Опозиційний блок».

На думку авторів звернення, в умовах збройного конфлікту на Донбасі подібні дії лише загострюватимуть соціальну напругу  в українському суспільстві і навіть створюватимуть загрозу зросту міжконфесійної ворожнечі.

«Звертаємося до Вас, Ваша Всесвятість, з проханням про молитви і благословення народу України, відновлення його духовної і соціального єдності, припинення братовбивчого конфлікту і благої миротворчої місії канонічної Української православної церкви. Віримо в те, що Ваша молитва і мудре слово зміцнять всіх нас, збережуть канонічний устрій і допоможуть нам уникнути нових розколів і непорозумінь у суспільстві», – стверджується у заяві.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.