Вірменський Католикос з духовним візитом відвідав українську столицю

Під час візиту до української столиці лідер Вірменської церкви Католикос Гарегин II поблагословив будівництво вірменського кафедрального собору, який стане не лише джерелом духовного та соціокультурного єднання, але феноменом подальшої конструктивної розбудови духовного життя України. За офіційною інформацією департаменту комунікації МВС України, освячення фундаменту майбутньої церковної споруди відбулось в рамках роботи конференції «Союзу вірмен України».

В роботі конференції мав нагоду прийняти участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Гарегин II, вірменський католиком глибоко переконаний у духовному відродженні українського суспільства і вважає, що українські і пліч-о-пліч українські вірмени, для яких українська спадщина та культура стала рідною, містить достатній необхідний потенціал для розбудови духовного життя.

Нині ж в України за приблизними підрахунками проживає близько 500 тис українських вірменів, які особливі не лише своєю багатою соціокультурною спадщиною, але й власною церковною традицією.

Нагадаємо, що Вірменська Апостольська церква в історичному контексті є однією з найдавніших християнських церков. Самі ж вірмени власну церкву називають григоріанською церквою, що відображає ім’я першого католикоса Григорія Партева. Церковна богослужбова частина має літургічний варіант власного обряду. З теологічного підходу церква сповідує міафізитство і вважає начало лише Божественної природи у Христі.  Згідно з субординаційною структурою церкву очолює вірменський католикос, адміністративний центр якого розташований у давній вірменській резиденції католикоса Вагаршапаті.

Вірмени на теренах становлення української державності відомі добре ще з часів Києво-руського періоду. На території України функціонує одна з 9 європейських єпархій – Українська єпархія Вірменської Апостольської церкви, центр якої розташований у Львові. Місцеві ж осередки помісних церков знаходяться також у Києві, Одесі, Харкові, Одесі, Дніпрі. Духовне життя Вірменської  Апостольської церкви зусиллями місцевої громади буде відновлено у Луцьку.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.