В Україні зафіксовано найнижчий рівень прояву антисемітизму в Європі

Дослідники незалежної американської соціологічної групи «Pew Research Center» опублікували свіжі статистичні дані на предмет дослідження рівня прояву антисемітизму серед європейських народів. Як повідомляє інформаційне агентство «rupor.info», серед ключових запитань, що ставились перед респондентами стосувалось бачення серед представників єврейської національності з числа сусідів, друзів, співробітників та співгромадян. Результати дослідження демонструють показники,в яких кожен 5 повнолітній громадянин країн Центральної та Східної Європи прямо або опосередковано проявляють ті або інші антисемітські позиції.

Серед 18 держав, респонденти яких брали участь у дослідженні, найвищий рівень антисемітських настрої зафіксовано у Вірменії. Близько 32% опитаних вірмен не бажають бачити серед євреїв з числа сусідів, співробітників та друзів.  Високі показники дискримінаційного характеру в контексті єврейського національного питання демонструє Прибалтика. Саме в Литві число антисемітів досягає позначки у 23% серед числа усіх опитаних. Результати «Pew research Center» показують, що до Вірменії і Литви високий прояв антисемітизму проявляє Румунія (22%), Чеська республіка (14%) та Польща. Близько 18% з числа польських респондентів ствердили, що не бажали б бачити євреїв в якості своїх співгромадян; а 30% не вважають їх частиною польського національного співтовариства.

Найнижчий рівень антисемітизму проявили громадяни України. В свою чергу число тих українців, позиція яких стосовно єврейського питання має негативний відтінок досягає позначки лише 5%. Приблизно такі ж дані демонструють серби і болгари по 7% відповідно.

Організатори дослідження підкреслюють, що при ретельному розгляді поглядів на євреїв крізь спектру домінуючих віросповідань, немає суттєвої різниці між католицькими та православними країнами.

Згідно соціологічною вибіркою, враховуючи аналогічні частки православних християн і католиків по всьому регіону (17 і 16% відповідно) стверджують, що не бажають аби євреї були їх сусідами, – зазначає «Pew Research Center».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.