В представництві УПЦ Московського патріархату нагадали українському президенту про недоцільність втручання у релігійне життя

Заступник голови внутрішніх та зовнішніх зв’язків Української православної церкви Миколай Данилевич у пості соціальної мережі «Facebook» нагадав Президенту України Петру Порошенку про неможливість втручатись у релігійне життя українського народу спираючись на законодавство України.

Аналізуючи офіційну позицію сформульовану у тексті електронного посту соціальної мережі, Миколай Данилевич наполягав на необхідності вести мову про автокефалію і створення помісної православної церкви з Українською православною церквою, а не її «сепаратних частин» маючи на увазі церкви Київського патріархату та автокефальної православної церкви. В свою чергу духовний лідер зауважив, що процес надання УПЦ статус-кво автокефальної – тривалий і непростий, оскільки повинен звершуватись згідно з канонічним церковним правом. Сама ж ідея автокефалії підтримується УПЦ, однак, як кажуть місцеві клірики – механізми реалізації через державно-політичний важіль – неефективний. Обурило духовенство УПЦ також і роль українських фракцій Верховної Ради, які займались недоречними питаннями як для політичних лідерів.

«Це звучить так само дивно, якби ми написали: «Митрополит Онуфрій зібрав засідання Священного Синоду УПЦ. Питання стосуватиметься вступу України в НАТО ». Компетенції різні..», – зауважує Данилевич у пості соціальної мережі Facebook.

У самі же офісній канцелярії митрополита Онуфрія наполягають на проведенні діалогу з Українською православною церквою задля отримання справжньої автокефалії, в якій існує потреба в числі православних вірян.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.