У Єгипті офіційно зареєстрували нові християнські культові споруди

У Єгипті державний уряд надав юридичні повноваження на культову  віросповідну діяльність 53 християнським церквам відповідно до нового законодавства. За повідомленням інформаційного ресурсу «Седмица»,  культові церковні споруди мали змогу бути побудованими раніше до прийняття нового законодавства 30 серпня 2017 року, що врегульовує міжконфесійну ситуацію.

Під час роботи спеціально створеної урядової комісії з метою перепису та ретельного вивчення проблеми легалізації церковних будівель, що підпадають під юрисдикцію єгипетської держави, ратифікували перелік 53 місць відправлення літургічного культу, а також з перевіркою чи відповідали зареєстровані церкви положенням нового правового поля.

Окрім фахівців з відділу архітектури та міністерства будівництва, юстиці, прийняв участь в обговоренні Шериф Ісмаїл, прем’єр міністр Єгипту.

Правове положення християнських церков на теренах мусульманської держави стає актуальним вже близько останнього десятиліття, оскільки країна містить чимало коптських молитовних місць побудовані вірянами спонтанно відповідно до релігійних потреб без належних юридичних сертифікованих дозволів на проведення культової діяльності.  На практиці найчастіше такі будівлі ставали об’єктами для  вандалізму та деструкції  і розпалювання міжконфесійного протистояння з боку радикальних рухів та насильства над християнами. Відповідно до загострення на побутовому рівні міжконфесійних сутичок, єгипетський уряд переглянув питання реєстрації споруд релігійного призначення і ухвалив законопроект «Про місця відправлення культу» прийнятий з серпня 2016 року. Новий закон скасовує «10 правил» сформульованих Османським законодавством міністерства внутрішніх справ від 1934 р.  Правовий спектр османського юридичного поля накладав табу на будівництво церков поблизу шкіл, урядових та будівель адміністративного корпусу , спальних районів та залізниць. Таке положення не лише дискримінувало християнську меншину в реалізації своїх релігійних свобод, але й значну частину селян Верхнього Єгипту, значна частина населення яких складають християни.

Йдучи на зустріч, урядовці звернулись до юридичних представників різноманітних християнських церков і запропонували надати комісії в вересні 2017 року перелік церковних об’єктів, для оцінки  відповідності їх  загальним законам, що регулюють будівництво громадських і приватних будівель, задля надання офіційної реєстрації церковних громад.  Незважаючи на дискурс даної проблеми,  з березня 2018 року 53 християнські церкви отримали  ліцензійний дозвіл на свою діяльність, а також на законодавчий гарант і захист реалізації своїх прав.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.