У Ташкенті вперше зберуться хафізи на міжнародному фестивалі читців Священного Корану

Узбецька столиця вперше в історії держави презентує фестиваль з читців Корану. Як повідомляє інформаційний ресурс «Іслам в Україні» з посиланням на агенство «РИА Новости», місцем для проведення фестивалю стане Вище медресе «Мір Араб».

На початку року 10 січня уряд Узбекистану підтримав ініціативу вищезгаданої події. В свою чергу Комітет у справах релігії при Кабінеті міністрів Республіки Узбекистан головною метою заходу назвав можливість продемонструвати «справжні традиції ісламу, освіти і культури».

Оскільки переважна більшість населення Узбекистану сповідують іслам, на території держави локалізовані основні духовні та освітньо-культурні релігійні центри ісламу. Саме у Самарканді, Бухарі і Хорезмі походили світила наукового життя в епоху середньовіччя.

В час арабського перипатетизму, Узбекистан був місцем потужного розвитку алгебри, медицини, астрономії та філософії. В Радянський час насильницької атеїзації суспільства, мешканці згаданих регіонів тримались непохитно місцевої культури та звичаїв, а також мусульманської віри. Щирість в усьому та відкритість були головними їх кредо, яке і нині продовжує плекати  не одне покоління. Саме тому, як вважається, Ташкент готував найбільшу кількість імамів та мусульманських теологів на теренах колишнього СРСР.

Поряд з організацією фестивалем читців Корану, президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв посприяв реконструкції мечеті Імама Тірмізі і запропонував створити центр ісламської культури «Хазраті імам». У комплексі планується відкрити академію, потужну з науковими розробками бібліотеку та архів, повідомляє інформресурс «Іслам в Україні».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.