У США відкрилась перша у світі церква на базі віртуальної реальності

У Сполучених Штатах Америках пастор Ді Джей Сото нещодавно заснував церкву на платформі VR (віртуальної реальності), яка користується популярністю не лише у віруючих, але й у атеїстів, повідомляє інформаційний ресурс «InVictory».

Проповідницьку діяльність пастор Сото проводить за допомогою електронного сервісу віртуальної реальності AltSpaceVR, яка дозволяє користувачам платформ Oculus Rift, HTC Vive і Samsung Gear VR перебувати в єдиному віртуальному просторі.

Перед заснуванням «віртуальної церкви», Ді Джей Сото звільнився зі штатної посади місцевого пастора, продавши власний будинок. Придбавши дев’ятиметровий трейлер, він разом з дружиною та дітьми прагнули євангелізувати найвіддаленіші куточки штатів. Дізнавшись про особливість функціонування AltSpaceVR, спрямував усі зусилля для заснування першої віртуальної церковної спільноти.

Платформа віртуальної реальності виявився саме тим, що було потрібно пастору Сото. Вірутальна церква – це численна кількість парафіян-аватарів, що беруть участь в церковній роботі на теренах кіберпростору. Окрім звичних віруючих аватарів, на віртуальній проповіді можна було зустріти і атеїстів, яких зацікавило застосування високих технологій.

Культова діяльність VR-церкви, це виконання релігійних гімнів, проповіді, віртуальна сповідь та поради на щодень з комплексом біблійних цитувань.

На думку «віртуального пастора», його церква зможе легко залучити молодь і досвідчених грішників – усіх, хто соромиться відвідувати звичайні церкви.

Багато в чому цьому сприяє невимушена атмосфера на віртуальних проповідях. Аватар віртуального пастора Сото відображений у вигляді сріблястого робота. Під час виконання релігійних гімнів відображаються субтитри з їх текстом, а віртуальні смали прославляючи Бога плескають у долоні.

У віртуальній церкві Сото вітає підтримує дискутивні питання, хоча і уникає гострих соціальних тем як заборона абортів. На думку пастора Сото, люди вільніше висловлюють свою думку, коли ховаються за аватарами.

Враховуючи специфіку розвитку мультимедійних платформ віртуальної реальності, щоб церква розвивалася, пастор Сото повинен інтегрувати AltSpaceVR у найсучасніші платформи, на зразок Sansar і High Fidelity, повідомляє мегапортал «InVictory».

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.