У Росії випустили православну інструкцію храмової поведінки у форматі коміксу

Титанічними зусиллями Виборзької єпархії РПЦ, що на теренах Російської Федерації, анонсували яскравий, ілюстрований молодіжний комікс присвячений формуванню правил моделі поведінки у храмі. Як зазначає інформаційне агентство «РИА Новости», комікс православного змісту головні герої якого не до кінця компетентні щодо храмової поведінки, розповість невимушено, яскраво, естетично і креативно з підходом до пересічної молодіжної аудиторії усе щодо храмового дрес-коду.

Текст публікації з готовими матеріалами був готовий вже восени, проте чекав необхідного моменту для опублікування і презентабельності усього змісту громадськості та місцевим релігійним громадам. За словами єпископа Артемія Литвинова, євангелізаційна праця такого формату матиме величезну перспективу щодо залучення молодої генерації до церковного життя.

«За часів перебудови, коли упала залізна завіса, в Росії з’явилися перші дитячі Біблії з картинками. Це дало свій добрий врожай… Посібник… допоможе молодим людям розкритися, відчути себе в храмі як в рідному домі – так, як є і повинно бути», зауважують в єпископаті.

Змістова частина концепції коміксу описує модель поведінки віруючого і його зовнішнього вигляду відвідуючи храм.  Центральною сюжетною лінією слугує історія із старшокласниками, які збирались відвідати кінотеатр і не планували відвідати храм. Згідно із сюжетом, мама однієї дівчинки все ж не заплановано наполягала відвідати храм і звершити молитовне діяння, поставивши свічку за хвору бабусю. Герої історії переживають хвилювання і побоювання, оскільки не знають, чи стануть допущеними до храму через легкий літній одяг.

 

 

Подальший сюжет коміксу повідомляє, що усі побоювання і хвилювання підтверджуються: всередину до храму підлітків не пускають. Незабаром до класу відвідує місцевий  священик і відповідає на найпоширеніші запитання щодо  Наступні випуски коміксу, що містить назву «Техніки духовної безпеки» присвячений тематиці  хрещення і воцерковлення підлітків.

Дана концепція, як вважає автор проекту, Артемій Литвинов  узгоджується з постановою Архієрейського собору 2000 року, в якому підкреслюється теза щодо врахування різної ступені клірикалізації в роботі з молодим поколінням, а також пошуку таких форм проповідницької роботи, що стануть  актуальними для різного віку та фахової підготовки.

Як зазначає «РИА Новости», наразі видано близько 1000 екземплярів друкованого видання і з метою релігійно-просвітницької діяльності, комікс безкоштовно розповсюджуватимуть серед молоді. При цьому частину тиражу розповсюдять сусідні єпархії РПЦ спільно з Білоруським екзархатом. Враховуючи попит на подібну літературу, у видавництві очікують збільшення обсягу тиражування книги.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.