У Парижі відкрили мультимедійну православну виставку новомучеників

Напередодні Великодніх свят, у центрі французької столиці відкрилась унікальна духовно-просвітницька мультимедійна експозиція присвячена новомученикам православного віросповідання. За інформацією «Інтерфакс. Релігія» з посиланням на Корсунську єпархію Російської церкви, яка має свої представництва в країнах Європейського Союзу, зауважено, що експозиційна презентація духовного звершення християнських подвигів віри – дебютна поза межами основних осередків впливу Російської православної церкви.

Основну мету, що ставлять перед собою організатори пов’язана не лише з ознайомленням парижан з православною духовною спадщиною, однак крізь ретроспективну призму показати сукупність історичних явищ православного буття і феномену мучеництва починаючи з життя дореволюційної Російської імперії. Експозиція у вигляді фотографічних документах, цитат та законодавчих положень минулого стали «реанімованими» завдяки зусиллям співпрацівників інформаційно-технічного відділу, які допомогли через цифрові периферійні пристрої презентовані інтерактивними книгами, а також технології Smart Screen стендів прослідкувати увесь хронотоп православного мучеництва і сповідництва.

Усі мультимедійні матеріали представлені виставкою характеризують духовні кліматичні умови царської дореволюційної Росії. Крізь весь історичний хронометраж організатори відтворили основну лінію православного мучеництва як результат з одного боку стійкості і мужності в віри, з іншого – як деструктивні наслідки репресивної тоталітарної радянської машини.

Виставка, що яскраво ілюструє комуністичне минуле Східної Європи доводить, що жорстка система радянського антигуманного атеїзму виявилась слабкою і не здатною перед стійкістю віруючих зберегти духовну та культурну спадщину православ’я. Останні стенди, які завершують виставковий огляд присвячений канонізації святих мучеників православ’я, що навчатимуть молоде покоління вірян триматись міцних основ християнської віри незважаючи на жодні соціополітичні або ідеологічні пресинги.

Організатори впевнені, що подібні виставкові організаційні заходи допоможуть побудувати міжкультурний та духовний діалог між православними та рештою французьких громадян незалежно від позиції щодо релігії.

Як зазначає «Інтерфакс. Релігія» усі бажаючі зможуть відвідати паризьку православну виставку показ якої триватиме до 6 травня 2018 року.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.