У Німеччині іслам усе більше охоплює сфер цивільного життя громадян

На батьківщині Баха, Лютера, Гете та Гегеля послідовники пророка Мухаммеда усе більше займають соціальну нішу у різноманітних сферах цивільного, економічного та політичного життя ФРН.

В державі, найчисельніша за кількістю турецька діаспора з населенням бл. 4 млн. осіб давно асимілювалась з автохтонним населенням Німеччини; перші ж позиціонують себе як носії німецької культури, блискуче володіють мовою, історією держави, знають і цитують німецьких поетів, і навіть дехто відвідує церкву.

Однак, більшість носіїв турецької діаспори Федеративної Республіки Німеччини сповідують іслам, віра яких відображає спосіб релігійної самосвідомості в різноманітних побутових сферах. Не виключення цьому і Бундесвер, мілітарна галузь держави, в якій сконцентрована велика частина носіїв ісламу. До цього числа належить і корінне німецьке населення, яке з ти чи інших позицій бачить себе в ісламі.

Як повідомляє німецьке інформаційне агентство «Deutsche Welle» (укр. «Німецька хвиля») Айман Мацюєк – духовний лідер Центральної ради мусульман Німеччини закликав у Бендесвері сформувати військових імамів для німецьких військовослужбовців. Зазвичай капелани у збройних силах ФРН служать священики католицьких та лютеранських приходів. Мусульмани ж лишаються без духовної підтримки.

З цього приводу 27 лютого 2018 р. на шпальтах періодичного видання «Neue Osnabrücker Zeitung» (укр. «Нова газета Оснабрюку») пан Мацюєк підкреслив, що формування військових капеланів для мусульман – формат інтеграційної німецької політики і є «віддзеркаленням потреби суспільства», сказано у виданні.

«Це ганьба, що після стількох спроб і зусиль протягом майже шести років ми в Німеччині не змогли запровадити навіть таку необхідну річ, як мусульманський військовий імам», з непорозумінням коментував пресі лідер німецьких мусульман.

У відповідь на гостро-суперечливе дискутивне питання, Ганс-Петер Бартельс, уповноважений Бундестагу з питань контролю міліарної політики держави, після детального вивчення проблеми надав у Бундесвері можливість формування імамів як військових капеланів. Наразі, як повідомляє DW близько 1500 німецьких військових Бундесверу сповідують іслам.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Андрій

    Шановні автори. Ідея проекту звісно хороша. Але щоб він розвивався вам потрібно писати так, щоб його хотілось читати. Я насамперед про стилістику.

    У Німеччині іслам усе більше охоплює сфер цивільного життя громадян – назва статті.
    таке враження що заголовок писав магістр йода.

    НУ і одразу кінцівка: Нагадаємо, що свіжі дані 2017 року показують, що 6,1% німецьких громадян сповідують іслам, що складає цифру у 5 млн. осіб.
    ТРИЧІ ВИКОРИСТАНО “ЩО”, невже не можна по іншому побудувати речення?

    Відповіcти