У Луцьку планують відкрити мусульманську мечеть

На теренах Західної України, у місті князя Любарта Луцьку, найближчим часом можуть сконструювати мечеть відповідно до релігійних потреб луцьких мусульман.  Про це повідомив у інтерв’ю для інформаційного агентство «Волинь24» лідер громадської організації «Кримські татари Волині»  Сервер Зейнідінов.

Приводом можливого виділення площі для побудови мечеті стали не лише релігійно-культова практика проведення намазу (молитви) та слухання хутби (проповідей) імама.

Після російської анексії Кримського півострова російська окупаційна влада встановивши власні закони, які не лише скасували кримсько-татарський меджліс, але й змусили чималу кількість кримських татар мігрувати в інші регіони української держави в пошуках кращої долі.  Незломний патріотичний умонастрій та небажання ставати колаборантами путінського правління, чимало переселенців знайшли своє життя на Волині.

Місцевий інформаційний ресурс «Волинське телебачення» повідомляє історію, що трапилася з Алімом, який переїздив до Волині разом з батьками. На Волині чоловік працевлаштувався і займався волонтерською діяльністю. Оскільки кілька років тому помер його батько, у Луцьку не було мусульманського кладовища, а найближче знаходилось лише у Львові. За мусульманським звичаєм, тіло покійника слід поховати до заходу сонця у день смерті.

У зв’язку з проблемою, що виникла «Кримські татари Волині» звертались до Юрія Крася, – директора департаменту житлово-комунального господарства під час засідання міськвиконкому у вересні 2016 році щодо надання площі на території центрального міського кладовища, що у с. Гаразджа для мусульманського поховання.

Як зазначає пан Зейнідінов, могильний сектор площею 5 соток з розрахунком на 200-300 чоловік виділили для ісламського поховання з усім необхідним інвентарем. Нині у с. Гаразджа, що біля Луцька уже є два захоронення за мусульманським обрядом.

Для того, щоб мусульмани Волині змогли задовольняти власні релігійні потреби, у Луцьку планують побудувати мечеть. Місце, площа і проект наразі залишаються невідомими.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.