У Грузії спровоковані протестні настрої проти місцевого телеканалу через богословську позицію телеведучого

Нещодавно в ефірі грузинської телемережі «Руставі-2» трапився інцидент на який особливу увагу звернула громадськість, незалежні ЗМІ та велике число діячів країни.  Як повідомляє офіційний сайт МВС Грузії, правоохоронні органи держави затримали шестеро прихильників радикальної громадсько-політичної спільноти «Грузинський марш», що пікетували трансляцію програм ефірного часу «Руставі-2». Інцидент трапився у понеділок, 19 березня 2018 року з ведучим однієї з аналітичних програм, в якому грузинське суспільство в прямому ефірі здатне конструювати власну позиції щодо актуалізованих гострих питань соціуму, культури, політичного буття.

Під час проведення ток-шоу популярний в країні телеведучий Георгій Габунія користаючись нагодою виступив проти релігійного фанатизму, дискримінації на побутовому рівні окремих релігійних спільнот, і як наслідок релігійної монополізації Бога заявивши, що Ісус Христос як історична постать іудео-християнської традиції не є власністю лише одного православного віросповідання. З позиції Габунії, Христос не є власністю певної ритуалізованої релігійної системи, а особою, чиї принципи є складовими для подальшої актуалізації у особистому та соціальному життєвому просторі.

Для суспільства, в якому православне віросповідання відіграє чи не найважливішу роль така відверта позиція стала досить радикальною, що і викликало обурення в протестувальників.  Найзапекліші активісти «Грузинського маршу» були затриманими одразу після невдалих спроб увіруватись до офісного корпусу телецентру «Руставі-2». Як повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс. Релігія», кілька десятків громадських силовиків заблокували автомобіль, в якому на момент протесту перебував телеведучий.  В результаті сутичок, журналіст «Руставі-2» Давид Ерадзе отримав численні фізичні пошкодження і нині перебуває в шпиталі у важкому стані. Від розлюченого натовпу активістів, Георгія Габунію врятувала місцева поліція.

Генеральний директор, продюсер концепції «Руставі-2» Ніка Гварамія висловив своє невдоволення відкритою позицією Габуніїї. За повідомленням «Інтерфакс. Релігія.» продюсер Гварамія сформулював офіційну заяву з приводу необережних та некоректних на думку суспільства висловлювань і зауважив, що створена комісія з питань етики телеканалу ввела санкції проти Габунії оголосивши йому догану. У цій ситуації Гварамія звинувачує необачні кроки ведучого, однак грузинській поліції звертає увагу на антисоціальні дії радикальних дій затриманих і наполягає на найсуворішому покаранні згідно норм грузинського законодавства.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.